Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Agnieszka Szałowska 05.02.2014

Problemy dziecięcej onkologii. "Dwa podpisy mogłyby wiele zmienić"

Rak Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem lekarze onkolodzy rozmawiali o problemy onkologii dziecięcej. Dlaczego wraz z wysokim poziomem wiedzy i doświadczenia polskich specjalistów występują przeszkody prawne i administracyjne?
Elżbieta Pomaska w 1991 roku założyła Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Prężnie rozwijająca się fundacja była pierwszym w Polsce ośrodkiem realizującym programy na rzecz różnych środowisk związanych z rakiem.Elżbieta Pomaska w 1991 roku założyła Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Prężnie rozwijająca się fundacja była pierwszym w Polsce ośrodkiem realizującym programy na rzecz różnych środowisk związanych z rakiem.PAP/APA/HELMUT FOHRINGER
Posłuchaj
  • Debata o stanie polskiej onkologii dziecięcej (Popołudnie z Jedynką)
Czytaj także

W jakich okolicznościach dzieci chore na nowotwory muszą być leczone poza Polską? Co nam mówią statystyki zachorowań i śmiertelności wśród dzieci dotkniętych różnymi rodzajami raka? Jaka część kosztów leczenia pokrywana jest z prywatnych zbiórek?

Dlaczego Polska ma ograniczone możliwości uczestniczenia w badaniach klinicznych nad nowymi  lekami i metodami leczenia nowotworów? Jakie zmiany w polskim prawodawstwie należy wprowadzić, by leczenie dzieci chorych na raka przebiegało sprawniej i z lepszym skutkiem?

W Jedynkowej debacie udział wzięli: prof. Alicja Chybicka, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, prof. Walentyna Balwierz z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prof. Jerzy Kowalczyk - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)