Czwórka
Darek Matyja 30.05.2017

Stelmet w finale MP w koszykówce mężczyzn

Poranny przegląd sportowy - 30 maja 2017.

W koszykówce mężczyzn w walce o złoto zostały już tylko dwa kluby. Do Polskiego Cukru Toruń dołączył wczoraj Stelmet Zielona Góra.  Stelmet potrzebował aż 5 spotkań aby awansować do finału. W decydującym meczuy pokonał Stal Ostrów Wielkopolski 95:71, a losty spotkania rozstrzygnęły się dopiwero w czwartej kwarcie wygranej przez zielonogórzan róznica aż 21 punktów.
Czasu na odpoczynek nie ma zbyt dużo, bo pierwsze spotkanie już w czwartek. Walka o złoto toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Zapowiada się pradziwy maraton zwłaszcza, że mecze decydujące o złocie będą rozgrywane dzień po dniu.

Niezły maraton mają przed sobą także tenisiści i tenistkli walczący na kortach Roland Garrosa w Paryżu. Po odpadnięciu Jerzego janowicza wczoraj humory poprawiłą nam Magda Linette, która w dwóch setach pokonała 60:0, 7:5 Francuzkę Alize Lim i w kolejnym meczu zmierzy się z Chorwatką Anją Konjuh. Dziś na korcie zobaczymy Agnieszkę Radwańska, która zagra z urodzoną w Belgii Framcuzką - Fiona Ferro.
Spotkanie Radwańskie będzie czwartym w dzisiejszym dniu na korcie numer 1.

Marek Daćko został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu ekstraklasy piłkarzy ręcznych.
Obrotowy Górnika Zabrze otrzymał również drugą statuetkę "Gladiatora" - dla najlepszego zawodnika na tej pozycji. Nagrody wręczono podczas gali która odbyła się w Warszawie.
Zawodnik sezonu: Marek Daćko (Górnik Zabrze)
Bramkarz sezonu: Adam Malcher (Gwardia Opole)
Obrońca sezonu: Przemysław Rosiak (MMTS Kwidzyn)
Obrotowy sezonu: Marek Daćko (Górnik Zabrze)
Środkowy rozgrywający sezonu: Uros Zorman (Vive Tauron Kielce)
Boczny rozgrywający sezonu: Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce)
Skrzydłowy sezonu: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)
Odkrycie sezonu: Jan Czuwara (Zagłębie Lubin)
Król strzelców: Witalij Titow (KPR Legionowo)
Trener sezonu: Patryk Rombel (MMTS Kwidzyn)