Czwórka
Marek Dziadukiewicz 01.07.2017

Młodzi siatkarze grają z Brazylią

Sportowe podsumowanie dnia - 1 lipca 2017.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w siatkówce gra właśnie z Brazylią w półfinale Mistrzostw Świata. Trwa trzecia partia, a Polacy prowadzą 2:0. Na turnieju w Czechach podopieczni trenera Sebastiana Pwalika odnieśli już sześć zwycięstw z rzędu i pewnie zmierzają po siódme.

Brytyjczyk Geraint Thomas wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour de France. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie 14 kilometrów uzyskał rezultat 16 minut i 4 sekundy. Najlepszy z Polaków był Michał Kwiatkowski, który dojechał do mety 15 sekund wolniej od zwycięzcy i zajął ósme miejsce.

Nikola Szlachta i Natalia Kropska zdobyły brązowe medale mistrzostw Europy kadetów w judo, rozgrywanych w Kownie. Szlachta, startująca w kategorii 44 kg, w walce o medal pokonała Włoszkę Carlottę Avanzato. Kropska wygrała z Brytyjką Josie Steele w kategorii 57 kg.

Z kolei na mistrzostwach Europy juniorów w pływaniu trzeci brąz dorzucił Kamil Kaźmierczak. Polak rywalizował na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Więcej w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza - posłuchajcie również o piłce nożnej i żużlu.