Klaudia Breś wicemistrzynią Europy w strzelectwie

Srebrny medal Polki w strzelaniu z pistoletyu sportowego.
  • Klaudia Breś po zdobyciu srebra w Baku
  • Srebro Klaudii Breś, medale TWG

Klaudia Breś została wicemistrzynią Europy w strzelaniu z pistoletu sportowego z 25 metrów. Zawody rozgrywane są w Baku. Polka świetnie spisała się w finałowym strzelaniu - tzw. części szybkiej. Awansowała na podium z dalszej pozycji, którą zajmowała po pierwszej fazie rywalizacji - tzw. części dokładnej. Złoto wywalczyła Niemka Monika Karsch ustanawiając rekord świata - 39 punktów. Breś w finale strzeliła 33 punkty. Po zawodach stwierdziła, że marzy nareszcie o...  odpoczynku.
Pozostałe nasze reprezentantki zajęły dalsze miejsca. Agata Nowak była 19., a Joanna Tomala - 30.

Kolejne medale Polaków na The World Games. Dziś na podium stawali zawodnicy ju-jitsu. Złoto w ne-wazie do 62 kilogramów wywalczył Jędrzej Loska, srebro w ne-wazie do 69 kilogramów - Maciej Polok, a brąz w ne-wazie do 77 kilogramów - Maciej Kozak.
Pozostały jeszcze dwa dni Igrzysk Sportów Nieolimpijskich

W Wiedniu rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce plażowej - pierwszy mecz jednej z polskich par mamy już za sobą.Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali Włocha Alexa Ranghieriego i Amerykanina Adriana Carambulę 2:0 w meczu grupy J. A jutro zaprezentują się dwa inne polskie duety. Będą to Bartosz Kantor i Piotr Łosiak a także Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak.

Więcej w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.