Czwórka
Marek Dziadukiewicz 05.08.2017

Bolt pokonany! Gatlin mistrzem!

Sensacja w Londynie! Justin Gatlin zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w biegu na 100 metrów. Amerykanin pokonał rodaka Christiana Colemana i Usaina Bolta, dla którego, zgodnie z zapowiedzią, był to ostatni indywidualny start w karierze.

Justin Gatlin dobiegł do mety z czasem 9,92 sekundy i już drugiego dnia mistrzostw sprawił największą niespodziankę zawodów. 35-letni Amerykanin po wielu latach przerwy powrócił na tron królewskiego dystansu sprinterów.

Drugi Christian Coleman osiągnął 9,94 sekundy. To właśnie młodszy z Amrykanów był stawiany w roli głównego rywala Usaina Bolta. Jamajczyk osiągnął jednak 9,95 i zajął dopiero 3. miejsce.

Dzisiejszy bieg był ostatnim w karierze indywidualnym startem Usaina Bolta. Największy gwiazdor lekkoatletyki pobiegnie jeszcze w sztafecie 4x100 metrów i pożegna się z bieżnią. Do światowego czempionatu Bolt przygotował się jednak słabo. Problemy w treningu były spowodowane, m.in. śmiercią przyjaciela - skoczka wzwyż Germaine'a Masona.