Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Agnieszka Gierczak 20.09.2012

Piotr Kaczkowski. Najsłynniejszy głos bez twarzy

- Uważam, że ani pokazywanie się, ani wywiady, ani fotografie nie polepszą moich audycji - tłumaczy Piotr Kaczkowski w przededniu urodzin kultowej audycji Trójki "Minimax".
Piotr Kaczkowski. Najsłynniejszy głos bez twarzy
Posłuchaj
  • Tym żyło Radio - Piotr Kaczkowski
  • Piotr Kaczkowski w PR24 - rozmawia Maja Kluczyńska
Czytaj także

To właśnie Piotr Kaczkowski ukształtował gusta muzyczne wielu Polaków, m.in. dzięki autorskiej audycji "Minimax, czyli minimum słów, maksimum muzyki", która na antenie Trójki gości już od 44 lat! Urodziny "Minimaxu" co roku są hucznie obchodzone przez jego miłośników odwiedzających tego dnia studio przy Myśliwieckiej podczas audycji. W tym roku nastąpi to 23 września.

>>>Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom<<<

W najbliższym czasie Piotr Kaczkowski będzie obchodził jeszcze jeden jubileusz - 50 lat swojej pracy radiowej. Po raz pierwszy za mikrofonem zasiadł w marcu 1963 roku. Wtedy zaprezentował także pierwszą piosenkę: "Love Me Do".

- Nikt z nas nie wiedział, że zespół The Beatles stanie się być może najważniejszą grupą w historii muzyki rozrywkowej. W momencie, gdy wybrałem to nagranie, powiedziałem dokładnie tak: "jest to taki bardzo młody zespół brytyjski, jest 4 chłopaków i w tej chwili zdobywają popularność utworem 'Please, Please Me', a mało kto wie, że już kilka miesięcy temu nagrali piosenkę, która nie zdobyła popularności'. Zadałem pytanie: sprawdźmy, czy słusznie. I tu zabrzmiała pieśń… - wspomina w PR24 Piotr Kaczkowski.

>>>Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce - z dziennikarzem rozmawia Jerzy Sosnowski<<<

Każdy słuchacz Trójki zna głos Piotra Kaczkowskiego. Ale mało kto wie, jak wygląda jeden z najważniejszych dziennikarzy Polskiego Radia. Chroni on swój wizerunek, bo przecież nie to, jak wygląda, decyduje o tym, jakim jest dziennikarzem.

- Dziennikarzowi muzycznemu jest potrzebne ucho i wiedza. Przez 30 lat były książki i notatki, teraz coraz częściej informacji szuka się w sieci, ale ze świadomością, że w internecie odpowiedzialność za publikowane słowo jest różna - tłumaczy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy przeprowadzonej przez Maję Kluczyńską oraz archiwalnej audycji "Tym żyło Radio" poświęconej Piotrowi Kaczkowskiego.