Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
migracja
migrator migrator 04.01.2009

Offensywa De Luxe

9 stycznia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpią zespoły: Drivealone, Pustki i Happy Pills.
Drivealonefot. mat. prom.
Offensywa De Luxe, czyli podsumowanie roku w muzyce offowej. Na trójkowej scenie pojawią się reprezentanci polskiej alternatywy: Drivealone, Pustki, Happy Pills.


Drivealone
to solowy projekt Piotra Maciejewskiego, basisty i klawiszowca Much - zespołu, którego debiut "Terroromans" został okrzyknięty przez krytyków i publiczność jednym z najważniejszych debiutów 2007 roku. Piotr pochodzi z Poznania, a jego inspiracji muzycznych należy szukać aż za oceanem - sam zresztą otwarcie się do nich przyznaje. W muzyce Drivealone wyraźne są echa amerykańskiego undergroundu lat 90. W 2007 roku własnym sumptem wydał EP-kę "Letitout". Więcej informacji o artyście: http://www.myspace.com/thedrivealone.

Pustkifot. Antek Opolski/pustki.pl
Pustek
właściwie nie trzeba nikomu przedstawiać. Zaczynali od prostego, alternatywnego rocka, który zaprezentowali na debiutanckiej płycie "Studio Pustki" w 2001 roku. Później nastąpił okres grania rozbudowanych, improwizowanych i w dużej mierze instrumentalnych kompozycji. W 2004 nagrali wielowątkowy, eklektyczny album "8 Ohm", na którym oprócz standardowego rockowego instrumentarium można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. W 2006 ukazała się trzecia płyta "Do mi no", prostsza konstrukcyjnie od poprzedniej. Jak dotąd jest ona najbardziej przebojowym albumem grupy. 17 października 2008 na rynku pojawił się krążek "Koniec kryzysu", promowany singlem "Parzydełko".

Happy Pillsfot. http://www.lastfm.pl/music/Happy+Pills
Formacja Happy Pills powstała w 1993 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Zespół nagrał cztery płyty: "Soft" (1997), "Lo-Fi" (1998), "Happy Pills meet Schneider" (2000) i "Smile" (2001). Albumy po kolei zyskiwały sympatię fanów, a jednak grupa nigdy nie odniosła komercyjnego sukcesu. Happy Pills zawiesili działalność w 2002 roku, a członkowie poszli własnymi drogami: Mariusz Szypura założył odnoszący właśnie sukcesy Silver Rocket, Jacek Kąkolewski poświęcił się karierze dziennikarskiej, a Agnieszka Morawska wyjechała na stałe do USA. Jak głosi oficjalny MySpace Happy Pills, 2009 rok to "nowy skład, koncerty, nowa płyta".


Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 9 stycznia 2009, godz. 22.00. Transmisja na antenie Trójki.