Dominik Panek 08.08.2010

World Grand Prix: Polki najlepsze w Gdyni

Polskie siatkarki wygrały turniej z cyklu World Grand Prix w Gdyni. W ostatnim meczu podopieczne Jerzego Matlaka pokonały Amerykanki 3:1.
World Grand Prix: Polki najlepsze w Gdyni(fot.SXC)

Mecz lepiej rozpoczęły Amerykanki, które po wielu błędach polskiej drużyny, gładko wygrały pierwszą odsłonę 25:16. Polki otrząsnęły się w drugim secie, kiedy zaimponowały zwłaszcza w końcówce - mimo prowadzenia rywalek 24:21, "biało-czerwone" pokonały je 26:24. W kolejnym secie podbudowane wyrównaniem polskie siatkarki kontrolowały sytuację na boisku, wygrywając 25:19. W czwartej, wyrównanej partii, Polki znów triumfowały - 25:23, pieczętując zwycięstwo w meczu i w całym turnieju. W poprzednich meczach turnieju w Gdyni Polki pokonały Niemki 3:1 oraz Dominikanę 3:0. Równocześnie rozgrywane były dwa inne turnieje World Grand Prix z udziałem pozostałych ośmiu ekip. W zakończonych już zawodach w chińskim Chengdu triumfowały gospodynie, które mają na koncie komplet 9 punktów, podobnie jak drużyna Jerzego Matlaka.