Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Katarzyna Walterska 30.04.2018

Internet Rzeczy: uczelnie i firmy tworzą przestrzeń dla kreatywnych studentów

Inkubatory przedsiębiorczości, które wspierają star-upy powstają na ogół przy uczelniach albo przy dużych firmach. W Rzeszowie firmy i uczelnia wspólnie utworzyły przestrzeń dla kreatywnych studentów. Samsung, Politechnika Rzeszowska i Dolina Lotnicza utworzyły inkubator, który wspomaga młodych przedsiębiorców i zdolnych studentów w realizacji pomysłów związanych z Internetem Rzeczy. 
Posłuchaj
  • Powstał inkubator, który wspomaga młodych przedsiębiorców i zdolnych studentów w realizacji pomysłów związanych z Internetem Rzeczy. Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza

- Inkubator istnieje dopiero od roku, ale już może się pochwalić wieloma osiągnięciami - mówi w radiowej Jedynce Rafał Cencora, koordynator projektu Samsung Inkubator w rozmowie a Aleksandrą Tycner.

Elektronika użytkowa jest dziś obecna niemal wszędzie. - O życiu może nie decyduje, ale sprawia, że jest ono łatwiejsze i bardziej efektywne - dodaje Michał Kanownik, dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT. 

Internet Rzeczy, Smart Dom, Smart Życie czyli smartfon to centrum zarządzania naszym życiem.

- I dzisiaj możemy zobaczyć praktyczne rozwiązania w jaki sposób urządzenia AGD, RTV, komputery można połączyć w jedną lokalna sieć, która uczyni nasze życie bardziej smat - dodaje Michał Kanownik. 

Inteligentne projekty z rzeszowskiego inkubatora są bardzo różnorodne. Kilka innych przykładów podaje Rafał Cencora.

- Inteligentne lustro jest nośnikiem reklamy, nie tylko konwencjonalnej ale też analizuje osobę, która stoi przed reklamą. Inny przykład inteligentna koszulka przeprowadzi nas przez trening, pozwoli na analizę całego cyklu treningu - wymienia. 

A w wymyślaniu kolejnych rozwiązań i ułatwień ogranicza nas tylko wiedza.  

Aleksandra Tycner, kw