Martin Ruszkiewicz 17.01.2014

PŚ w Wiśle. Kamil Stoch: popełniłem błąd, który kosztował mnie zbyt drogo

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w czwartkowym konkursie skoków narciarskich w Wiśle. Polak przyznał po zawodach, że wygraną odebrało mu nieudane lądowanie po długim skoku w pierwszej serii.
Kamil StochKamil Stoch PAP/Grzegorz Momot

- Moje skoki były bardzo dobre, poza jednym błędem, który kosztował mnie zbyt drogo. Wiedziałem, że dostanie mi się od trenera i nie omieszkał powiedzieć mi kilku słów. Pierwszy skok był za bardzo skierowany do przodu i przez to miałem kłopoty z lądowaniem. Cóż, drugie miejsce jest super, choć niedosyt pozostaje; zwycięstwo u siebie smakuje przepysznie. Chciałem podziękować kibicom za wspaniałą atmosferę panującą na skoczni - podkreślił Stoch.

Polski skoczek utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - ma 707 punktów i znaczną przewagę nad Gregorem Schlierenzauerem. Austriak był w czwartek dopiero ósmy. Kamil Stoch stanowczo mówi o tym, że nie przywiązuje najmniejszej wagi do aktualnej klasyfikacji pucharowej. - Staram się na tym nie skupiać i nie koncentrować, bo to nie jest dobre - podkreślił polski skoczek.

Źródło: TVN24/x-news

Po pierwszej serii konkursu w Wiśle prowadził inny z polskich skoczków, Jan Ziobro. Mimo nie do końca udanej drugiej próby był zadowolony ze swojego występu - zajął szóste miejsce.

- Trzeba mieć czasami również korzystne warunki. W drugiej serii nie były one moim sprzymierzeńcem. Wyszło, jak wyszło, ale szóste miejsce to dobry wynik. Drugi skok był podobny do pierwszego. Trener nie miał zastrzeżeń. Na buli był "przeciąg", zwiało mi nartę i musiałem skoczyć pasywnie. Wyciągnąłem ile się dało - mówił Ziobro.

Piotr Żyła ukończył zawody w Wiśle na 12. pozycji, z notą 248,5 pkt. za skoki na odległość 126 i 130 metrów. Na 18 miejscu sklasyfikowano Klemensa Murańkę - 126,5 oraz 119,5 metra, nota 234,1 pkt.
Krzysztof Biegun był 20., skoczył 127,5 i 119 metrów, jego nota to 233,6 pkt. Kolejnym polskim skoczkiem był Maciej Kot - zajął 23. miejsce z notą 232,3 pkt. za skoki na 124 oraz 118,5 metra. Na 28. miejscu znalazł się Dawid Kubacki, który za skoki na 14,5 i 114 metrów otrzymał 225,8 pkt.
W sobotę i niedzielę skoczkowie wezmą udział w dwóch konkurach Pucharu Świata w Zakopanem - w sobotę zawody drużynowe, w niedzielę - konkurs indywidualny.
Po dwóch dniach zawodów w Zakopanem trener Łukasz Kruczek ogłosi skład kadry skoczków na igrzyska olimpijskie w Soczi.