Marcin Nowak 01.03.2014

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Bez bramek w meczu przyjaźni

W drugim meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Lechia zremisowała w Gdańsku 0:0 z Wisłą Kraków. Po raz pierwszy w rundzie rewanżowej obie drużyny nie zdobyły bramki.
W akcji do piłki Ostoja Sjepanovic (L) z Wisły Kraków i Stojan Vranjes (P) z miejscowej Lechii w meczu T-Mobile EkstraklasyW akcji do piłki Ostoja Sjepanovic (L) z Wisły Kraków i Stojan Vranjes (P) z miejscowej Lechii w meczu T-Mobile EkstraklasyPAP/Adam Warżawa
  • Obrońca Lechii Rafał Janicki podkreślił, że gra jego zespołu wyglądała lepiej po przerwie (IAR)
  • Pomocnik Wisły Dariusz Dudka stwierdził, że jego zespół musi dalej walczyć i zdobywać punkty (IAR)

To spotkanie nie rozpoczęło się zbyt pomyślnie dla gospodarzy, bowiem już w 20. minucie przy wybijaniu piłki kontuzji doznał bramkarz Bartosz Kaniecki, którego musiał zastąpił Mateusz Bąk. I właśnie rezerwowy golkiper gdańszczan, do spółki z Sebastianem Maderą, uratował w 37. minucie swój zespół od straty gola.
Bąk obronił uderzenie Semira Stilicia, a środkowy obrońca Lechii wybił piłkę niemalże z linii bramkowej. I była to jedyna do przerwy groźna sytuacja jaką stworzyli piłkarze obydwu zespołów. Częściowo mógł ich usprawiedliwiać fatalny stan murawy PGE Areny, który uniemożliwia swobodne rozgrywanie akcji.
Druga połowa stała na zdecydowanie lepszym poziomie, a więcej bramkowych okazji wypracowali gospodarze. Co prawda od razu po wznowieniu gry po podaniu Pawła Brożka przed szansą stanął Łukasz Garguła - pomocnik Wisły posłał jednak piłkę z 14 metrów obok słupka. W rewanżu dogodnej sytuacji nie wykorzystał Patryk Tuszyński, który zbyt późno zdecydował się lobować Michała Miśkiewicza. Z kolei w 55. minucie Maciej Makuszewski trafił po indywidualnej akcji w słupek.
Na tym nie wyczerpały się ofensywne zapędy obu drużyn. W 65. minucie po świetnym podaniu Garguły Paweł Brożek z ostrego kąta uderzył obok bramki, a minutę później w piłkę w polu karnym Wisły nie trafił pozostawiony bez opieki Vranjes. W 77. minucie szczęście ponownie nie dopisało Makuszewskiemu, którego strzał, kiedy Miśkiewicz wyszedł z bramki, został zablokowany.
Piłkę meczową zmarnował jednak Marcin Pietrowski. W 84. minucie po zagraniu z prawej strony Makuszewskiego skiksował Gordan Bunoza, ale defensywny pomocnik gospodarzy z 12 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed końcem bramkarza krakowskiego drużyny nie zdołał także pokonać Tuszyński, który w dwóch pierwszych meczach rundy rewanżowej strzelił pięć goli.
W Lechii zadebiutował pozyskany we wtorek 28-letni ofensywny pomocniki Stojan Vranjes. Widać, że Bośniak jest nieźle wyszkolony technicznie i ma spore możliwości.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0
Żółta kartka -
Wisła Kraków: Gordan Bunoza, Arkadiusz Głowacki.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 11 291.
Lechia Gdańsk: Bartosz Kaniecki (20. Mateusz Bąk) - Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Nikola Lekovic - Przemysław Frankowski (85. Adam Pazio), Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Bojan Vranjes, Maciej Makuszewski (85. Piotr Grzelczak) - Patryk Tuszyński.
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Piotr Brożek - Ostoja Stjepanovic, Michał Chrapek, Łukasz Garguła, Semir Stilic, Wilde-Donald Guerrier (82. Emmanuel Sarki) - Paweł Brożek.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław (13.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz (15.30)
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (18.00)
2014-03-03:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin (18.00)

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Widzew Łódź                24  4  4 16 21-44   16 -23

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze