Marcin Nowak 08.03.2014

Sopot 2014: Justyna Święty tuż za podium w biegu na 400 metrów

Justyna Święty (AZS AWF Katowice) zajęła czwarte miejsce w biegu na 400 m w 15. halowych mistrzostwach świata w Sopocie. Zwyciężyła Amerykanka Francena McCorory przed Jamajką Kaliese Spencer i reprezentantką Bahamów Shaunae Miller.
Justyna Święty w finałowym biegu na 400 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w sopockiej Ergo ArenieJustyna Święty w finałowym biegu na 400 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w sopockiej Ergo AreniePAP/Bartłomiej Zborowski
  • Cezary Gurjew (PR1) komentuje finałowy bieg na 400 metrów z udziałem Justyny Święty
  • Justyna Święty po biegu na 400 m na lekkoatletycznych HMŚ w Sopocie (IAR)

Święty, pierwsza Polka, która dotarła do finału w historii tej imprezy na tym dystansie uzyskała czas 52,20. McCorory, halowa rekordzistka USA na 400 m - 50,54 (13 marca 2010, Fayetteville), wygrała rezultatem 51,12.