Paweł Słójkowski 25.03.2014

WTA Miami. Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale! Przetrwała ostrzał Ukrainki

Agnieszka Radwańska po zaciętym, trwającym ponad dwie i pół godziny pojedynku, którego stawka był ćwierćfinał turnieju w Miami, wygrała z Ukrainką Eliną Switoliną 7:6, 5:7, 6:2.
Agnieszka Radwańska podczas meczu z Jeleną WiesninąAgnieszka Radwańska podczas meczu z Jeleną WiesninąPAP/EPA/ERIK S. LESSER
Relacja na żywo:

3. set

6:2 - koniec! czas zatrzymał się na: 02:33:27!

5:2 - to już nie może się źle skończyć dla Polki. Kolejne przełamanie i chyba zbliżamy się do końca tego spotkania

4:2 - kolejny gem dla Radwańskiej. Polka straciła tylko jeden punkt

3:2 - nie udało się wygrać podania Ukrainki, Polka ma na szczęście przewagę jednego przełamania

3:1 - Polka idzie za ciosem, chociaż goniła rywalkę od 0:30. Cztery wygrane piłki i jest prowadzenie

2:1 - za to przełamać udaje się rywalkę

1:1 - Polka nie daje się przełamać

0:1 - źle to wygląda, Switolina wygrywa swoje podanie. Lepiej żeby Polka odetchnęła trzy razy, zapomniała o tym co było i zagrała jak potrafi. Za nami dwie godziny meczu

2.set

5:7 - Radwańska jest zła (rakieta poleciała!!!). Polka nie wykorzystała prowadzenia 40:0. Rywalka doprowadziła do równowagi i na przewagi wygrała decydującego gema

5:6 - nie można odmówić Ukraince waleczności, jeżeli przegra tego seta to stanie się to w tie-breaku

5:5 - Radwańska wygrała gema serwisowego do 15. Brawo!

4:5 - być może będziemy świadkami kolejnego tie-breaka

Ambitna
Elina Switolina, ambitna rywalka Polki w walce o ćwierćfinał turnieju w Miami

4:4 - bardzo zacięta walka o ćwierćfinał turnieju w Miami, mecz trwa już półtorej godziny

3:4 - niestety Polka przegrywa. Po tym spotkaniu, niezależnie od wyniku, Radwańska będzie zdecydowanie więcej miała do powiedzenia o rywalce

3:3 - panie walczą, a my podglądamy co się dzieje na innych kortach. Zakończył się mecz Wawrinka-Vasselin, zwyciężył Szwajcar (7:5, 6:4). Za chwilę na kort wyjdzie Nadal i Istomin

3:3 - szybki gem, cios za cios

2:3 - Switolina utrzymała swoje podanie, chociaż nie obyło się bez problemów. Dobre serwisy dały gema Ukraince

2:2 - Ukrainka zrewanżowała się Polce i mamy remis

2:1 - rywalka oddała Polce swoje podanie. Radwańska miała do dyspozycji trzy break pointy, wykorzystała trzeci

1:1 - bardzo zacięty gem padł na szczęście łupaem "Isi", duże znaczenie w tej części pojedynku miało doświadczenie Polki

0:1 - Ukrainka nie składa broni, przegrana w pierwszym secie nie podcięła jej skrzydeł. Pierwszego gema w drugim secie Radwańska przegrywa do zera!

1.set

7:6 - łatwo nie było. Po zaciętym tie-breaku wygrywa Polka!

6:6 - i mamy tie-break! Liczymy na doświadczenie Polki

6:5 - uff...Polka ma dzisiaj duże problemy przy podaniu. Przy stanie 30:40 Agnieszka obroniła break pointa, doprowadziła do równowagi i wygrała kolejne dwa punkty

5:5 - Ukrainka tanio skóry nie sprzeda, po czterech z rzędu wygranych przez Radwańską gemach niestety Switolina przerwała serię Polki

5:4 - kolejny gem do zera dla Polki, Radwańska po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie

4:4 - mamy remis, świetny gem Polki wygrany do zera

3:4 - Polka walczy o tego seta, wygrywa swoje podanie do 30.

2:4 - ten gem wyglądał lepiej w wykonaniu Polki, mamy pierwsze przełamanie

1:4 - drugie przełamanie na koncie Ukrainki

1:3 - nie jest dobrze, a początek tego gema rozwijał się po myśli Agnieszki Radwańskiej. Ukrainka przegrywała 15:30, ale wszystkie pozostałe piłki padły jej łupem

1:2 - Radwańska odrabia straty, wygrywa swoje podanie do 30., miejmy nadzieję, że Polka rozwinie skrzydła

0:2 - tego nikt się nie spodziewał. Drugi gem dla Ukrainki. Trzeba przyznać, że 19-latka czuje się pewnie

0:1 - Agnieszka Radwańska zaczęła serwisem i przegrała. Początek nie po myśli Polki

21.36 - zaczynamy!

21.27 - tenisistki są już na korcie. Za chwilę rozgrzewka

21.17 - Becker wygrywa drugiego seta 7:5. Za chwilę na kort wejdą panie

21.14 - Becker - Bedene 6:5

21.08 - a panowie wciąż walczą Becker - Bedene 5:5

21.02 - Becker - Bedene 5:4

20.59 - Becker prowadzi 5:3....tenisistki, które cały czas czekają w szatni na zakończenie tego spotkania kibicują Beckerowi...

20.45 - w drugim secie w meczu Bedene - Becker 3:2. Po zakończeniu tego pojedynku na kort wyjdzie Agnieszka Radwańska i Elina Switolina

20.25 - 6:3 dla Beckera. Za chwilę drugi set

20.15 - Becker i Bedene po krótkiej rozgrzewce powrócili do rywalizacji. Przypominamy - grę przerwano przy stanie 5:3 i piłce setowej dla Beckera (40:0)

19.45 - w Miami przestało padać. Trzeba ściągnąć wodę z kortu i można zaczynać

19.20 - złe wieści z Miami - rozpadało się i panowie musieli przerwać grę. Mecz Radwańskiej z Switoliną raczej nie rozpocznie się o 20.30.

18.30 - mecz Radwańskiej ze Switoliną miał się rozpocząć około 19., ale na korcie, na którym mają grać tenisistki, dopiero rozpoczęło się spotkanie Aljaza Bedene z Benjaminem Beckerem. Wcześniej na korcie rywalizowały w długim trzysetowym pojedynku Angelika Kerber i Jekaterina Makarowa. Mecz wygrała Kerber (6:4, 1:6, 6:3)

19-latka z Odessy zajmuje 42. pozycję w światowym rankingu, choć na początku zeszłego roku była w połowie drugiej setki. Wygrała jednak turniej w Baku i osiągnęła 1/8 finału w wielkoszlemowym US Open.