migrator migrator 31.01.2010

Roger Federer wygrał Australian Open

Szwajcar Roger Federer wygrał wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open, który rozgrywany był w Melbourne.

Rozstawiony z numerem 1. Federer w finale pokonał Brytyjczyka Andy Murraya 6:3, 6:4, 7:6.

Lider rankingu ATP wygrał 16. wielkoszlemowy turniej w swojej karierze, co jest rekordowym osiągnięciem.

Finał był właściwie jednostronnym pojedynkiem. Federer bez większych problemów wygrał dwa pierwsze sety, a Murray był równorzędnym mu rywalem jedynie w trzecim secie, w którym prowadzenie zmieniało się z jednej na drugą stronę. W ten sposób obaj tenisiście doprowadzili do remisu 6:6 i o wyniku musiał zadecydować tie break. W końcówce znów lepszy okazał się Szwajcar, który wygrał 13:11.

Roger Federer po raz czwarty triumfował w Australian Open. Poprzednio wygrywał turnieje w Melbourne w 2004, 2006 i 2007 roku.