migrator migrator 19.02.2010

Radwańska odpadła w półfinale WTA w Dubaju

W półfinale najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska przegrała z wyżej notowaną Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 4:6.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska (fot.Wikipedia)

W półfinale najlepsza polska tenisistka przegrała z wyżej notowaną Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 4:6.

Mecz Radwańskiej, rozstawionej z numerem 7., z turniejową "czwórką" trwał godzinę i 20 minut. Azarenka przełamała Polkę już w trzecim gemie i choć potem zrewanżowała się Białorusince, to końcówka seta należała do niej. W drugim secie Radwańska prowadziła już 4:2, ale rywalka wygrała cztery gemy z rzędu i awansowała do finału.

W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju w Dubaju Azarenka zmierzy się z Venus Williams, która wyeliminowała Shahar Peer z Izraela 6:1, 6:4.

Mimo dzisiejszej porażki, Agnieszka Radwańska awansuje w najnowszym rankingu WTA o jedną pozycję - na 8. miejsce, najwyższe w karierze.