migrator migrator 06.05.2010

Gdynianki pokonały Piotrcovię w walce o 3. miejsce

Vistal Łączpol Gdynia wyrównał stan rywalizacji w pojedynku z Piotrcovią Piotrków Trybunalski o trzecie miejsce polskiej ligi piłki ręcznej kobiet.

Po środowym meczu wygranym przez Piotrcovię 26:24 były znakomity bramkarz Henryk Rozmiarek powiedział, że w tym roku nie powtórzy się historia z ubiegłego sezonu, gdy w walce o brązowy medal piotrkowianki pokonały zespół z Gdyni 3:0. Nie pomylił się, choć początek czwartkowego spotkania wskazywał na to, że Piotrcovia po raz drugi wygra z Vistalem.

Po pięciu minutach gry i bramkach Sylwii Lisewskiej (2), Kingi Polenz i Agaty Wypych, piotrkowianki prowadziły 4:0. W 16. min był już jednak remis 8:8. Od tego momentu do przerwy toczyła się zacięta i bardzo wyrównana walka. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Druga znakomicie rozpoczął zespół gości. Po rzucie Karoliny Szwed gdynianki prowadziły różnicą pięciu bramek (20:15) i przewagi tej nie roztrwoniły. Piotrkowianki próbowały odrabiać straty, jednak zdołały tylko dwukrotnie zbliżyć się do rywalek na dwie bramki (19:21 w 49. minucie i 21:23 w 55. minucie). Po trafieniu Urszuli Lipskiej w 59. minucie przyjezdne miały cztery bramki przewagi (25:21) i było już jasne, że tego spotkania nie przegrają.

Vistal Łączpol wyrównał stan rywalizacji o brązowy medal. Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w Gdyni.

Drugi mecz o 3. miejsce:

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Łączpol Gdynia 22:25 (14:14).

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-1.

Piotrcovia: Beata Skura - Kinga Polenz 6, Sylwia Lisewska 5, Agata Wypych 3, Hanna Strzałkowska 2, Inna Krzysztoszek 3, Katarzyna Mijas 1, Ewa Dominiak, Joanna Waga, Anna Szafnicka, Kamila Szczecina 2, Agnieszka Dąbrowska.

Vistal Łączpol: Patrycja Mikszto, Solonija Sziwierska - Patrycja Kulwińska 6, Monika Stachowska 3, Karolina Szwed 4, Monika Głowińska 2, Agnieszka Białek 3, Katarzyna Koniuszaniec, Karolina Sulżycka 3, Anna Szott, Ałła Kotowa, Katarzyna Duran, Aleksandra Jędrzejczyk, Urszula Lipska 4.