migrator migrator 17.02.2010

Wtorek w Vancouver: Niemcy liderami w tabeli medalowej

Niemcy byli we wtorek głównymi bohaterami na igrzyskach w Vancouver. Wygrywali: biatlonistka Magdalena Neuner i saneczkarka Tatjana Huefner.
Ewelina StaszulonekEwelina Staszulonek fot.East News

Na trasach w Whistler dwukrotnie we wtorek rywalizowali biatloniści, walcząc o medale w biegach na dochodzenie. Kolejność i różnice czasowe na starcie odzwierciedlały wyniki sprintów.

Wśród kobiet (10 km) najlepsza okazała się srebrna medalistka w sprincie Niemka Magdalena Neuner. We wtorek zamieniła się miejscami ze Słowaczką Anastazją Kuzminą, która druga osiągnęła metę. Brązowy medal, podobnie jak w pierwszej konkurencji, dla Francji, jednak tym razem na podium stanęła Marie Laure Brunet. Cztery Polki uplasowały się między 24. (Agnieszka Cyl) a 31. (Magdalena Gwizdoń) miejscem.

Rywalizację mężczyzn na 12,5 km wygrał startujący z ósmej pozycji Szwed Bjoern Ferry. Na ostatniej rundzie wyprzedził słabnącego z każdym metrem mistrza sprintu Francuza Vincenta Jay, który przegrał jeszcze z Austriakiem Christophem Sumannem.

Tomasz Sikora spisał się lepiej niż w sprincie (29.) i uplasował się na 18. pozycji.

Trzecie złoto

Trzeci złoty medal dla Niemiec w tegorocznych igrzyskach, a drugi w saneczkarstwie, wywalczyła Tatjana Huefner. Była najszybsza w trzech z czterech ślizgów i potwierdziła swoją dominację w tej konkurencji. Wcześniej dwa razy była mistrzynią globu i trzykrotnie triumfowała w klasyfikacji Pucharu Świata. Wysokie ósme miejsce zajęła Ewelina Staszulonek.

Kanadyjska snowboardzistka Maelle Ricker wygrała zdecydowania finałowy przejazd i została mistrzynią olimpijską w konkurencji snowcross na stoku Cypress Mountain. To drugi złoty medal gospodarzy igrzysk.

Trwa dominacja reprezentantów Korei Południowej na lodowych torach. Na najkrótszym dystansie - 500 m - wśród kobiet triumfowała we wtorek Lee Sang-Hwa. W poniedziałek najlepszym sprinterem w rywalizacji mężczyzn okazał się jej rodak Tae-bum Mo, a w sobotę Jung-Su Lee triumfował w short tracku na dystansie 1500 m.

Lee łączny czas dwóch biegów uzyskała o 0,05 lepszy od rekordzistki i trzykrotnej mistrzyni świata, Niemki Jenny Wolf.