migrator migrator 24.05.2010

Chińczycy nie dali szans Polakom

Zaledwie jednego seta wygrali polscy tenisiści stołowi w meczu z broniącymi tytułu Chińczykami (0:3) w drużynowych mistrzostwach świata w Moskwie.

Po inauguracyjnej wygranej z Grekami 3:2, trener Tomasz Krzeszewski dokonał dwóch zmian w składzie - Bartosz Sucha i Lucjana Błaszczyka zastąpili Wang Zengy Yi i debiutujący w imprezie tej rangi Patryk Chojnowski. Obaj gładko przegrali swe gry, odpowiednio z mistrzem olimpijskim Ma Linem i Xu Xinem.

Jedynie w pierwszym pojedynku mistrz Polski Daniel Górak stawił zacięty opór, a nawet pokonał w trzecim secie mistrza świata Wang Hao. W pozostałych górą był Azjata, ale po wyrównanej walce.

We wtorek polscy pingpongiści zmierzą się z Włochami. Faworytami potyczki są biało-czerwoni, których celem jest zajęcie trzeciego miejsce w sześciozespołowej grupie A, premiującego występem w 1/8 finału rosyjskiego turnieju.

Po dwóch dniach turnieju w tabeli grupy A prowadzą Chiny - 4 pkt, Rosja, Grecja, Francja i Polska mają po 3, a ostatnie miejsce zajmują Włochy - 2 pkt.

Polska - Chiny 0:3

Daniel Górak - Wang Hao 1:3 (8:11, 9:11, 11:9, 10:12)
Patryk Chojnowski - Xu Xin 0:3 (2:11, 7:11, 8:11)
Wang Zeng Yi - Ma Lin 0:3 (3:11, 7:11, 7:11)

Francja - Włochy 3:0
Grecja - Rosja 3:2