migracja
migrator migrator 07.04.2010

Prokom Gdynia upokarza Turów Zgorzelec

Asseco Prokom Gdynia pokonał w meczu 26. kolejki PGE Turów Zgorzelec 95:75 (38:16, 29:12, 20:25, 8:22).Już w pierwszej połowie przewaga gdynian wynosiła ponad 40 punktów!
Tuż przed końcem drugiej kwarty mistrzowie Polski prowadzili aż 65:24! Z tych 24 punktów aż 17 zdobył Michael Wright. Do końca meczu walki specjalnie nie było i zespół Andreja Urlepa stracił szansę na awans do czwórki na koniec sezonu zasadniczego. Ostatecznie gdynianie wygrali 95:75. W czwórce znalazł się za to Trefl Sopot, który do ostatniej sekundy walczył z Kotwicą Kołobrzeg i ostatecznie wygrał 71:69.
Anwil Włocławek nie stracił szansy na pierwsze miejsce i pokonał w Stalowej Woli Stal 107:78. W tej sytuacji o pierwszym miejscu przed play-off rozstrzygnie mecz między Anwilem a Asseco Prokomem, który zostanie rozegrany we Włocławku 16 kwietnia. Zespół trenera Tomasa Pacesasa będzie bronił w tym spotkaniu 13 punktów przewagi w dwumeczu.
W słabym stylu pożegnały się z PLK dla zespoły, które - co było już wcześniej przesądzone - opuszczają ligę. Polonia 2011 przegrała u siebie z Energą Czarnymi Słupsk 70:98, nie podejmując walki z dobrze dysponowanym zespołem gości. W Inowrocławiu Sportino walczyło, ale uległo Polonii Azbud Warszawa 70:80.
Do samego końca meczów trwała także walka w meczach w Poznaniu i Jarosławiu. W Poznaniu PBG Basket w końcówce ograł Polpharmę Starogard, ale w Jarosławiu była potrzebna aż dogrywka. W niej lepszy okazał się AZS Koszalin, spychając w ten sposób Znicz Jarosław na 10. miejsce w końcowej tabeli.