Polskie Radio
migrator migrator 18.05.2010

Niebo płacze nad grą Polek (galeria zdjęć)

Polki "odpływają" z turnieju z prędkością motorówek. Największe gwiazdy jeszcze nie grały.

Pogoda nie rozpieszcza organizatorów Polsat Warsaw Open. W poniedziałek deszcz niemal całkowicie zmienił plan gier. Na kortach Legii udało się rozegrać tylko dwa mecze, a trzeci z udziałem dwóch Polek - Katarzyny Piter i Marty Domachowskiej przerwano przy stanie 1:1 w setach.

Można powiedzieć, że warszawskie niebo płacze nad grą naszych zawodniczek. W kwalifikacjach do turnieju głównego wzięło udział aż 12 Polek i... wszystkie odpadły. Co gorsze pierwszą rundę kwalifikacji przebrnęły tylko dwie i to po zwycięstwach nad krajowymi rywalkami.

W turnieju głównym gry pojedynczej wystartowały więc tylko dwie nasze zawodniczki: wspomniane Piter i Domachowska, które w pierwszej rundzie na szczęście trafiły na siebie, gdyż w ten sposób jedna z nich awansuje do kolejnej fazy rozgrywek.

Największe gwiazdy: Rosjanka Jelena Demientiewa i Dunka Caroline Wozniacki jeszcze nie grały.

Na wtorek zaplanowano następujące mecze: (ale czy pogoda pozwoli na ich rozegranie?)