migrator migrator 27.02.2010

Finał hokeja: Kanada - USA

Kanada pokonała Słowację 3:2 w drugim półfinale turnieju hokejowego. O złoto gospodarze igrzysk zagrają w niedzielę z Amerykanami, którzy wygrali z Finami 6:1.
Vancouver 2010: USA - FinlandiaVancouver 2010: USA - Finlandia fot.VANOC/COVAN

Po dwóch tercjach Kanadyjczycy prowadzili 3:0 i nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki. Tymczasem Słowacy w niewiele ponad trzy minuty zdobyli dwa gole (autorstwa Lubomira Visnovsky'ego i Michala Handzusa), a w ostatnich sekundach wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego gracza.

Niewiele brakowało, by manewr taktyczny się powiódł. Pod bramką Kanadyjczyków kilka razy zrobiło się gorąco, a sześć sekund przed końcową syreną świetną okazję zmarnował Pavol Demitra.

Niedzielny finał Kanada - USA rozpocznie się o godz. 21.15 czasu polskiego. W sobotę wieczorem zespoły Słowacji i Finlandii zagrają o brąz.

Mecz o złoty medal z udziałem drużyn zza Oceanu odbędzie się już po raz siódmy. Ostatnio miał miejsce w 2002 roku w Salt Lake City, kiedy hokeiści Klonowego Liścia wygrali 5:2. Obie ekipy spotkały się już w turnieju w Vancouver i w fazie grupowej Amerykanie zwyciężyli 5:3.