Polskie Radio
migrator migrator 07.05.2010

Polonia Warszawa bliżej utrzymania (Posłuchaj)

Cracovia przegrała z Polonią Warszawa 1:2 mecz 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Gola dla gospodarzy zdobył Radosław Matusiak w 45., a dla gości celne trafienia zaliczyli Daniel Gołębiewski w 31. oraz Tomasz Brzyski w 72. minucie spotkania.

Relacja ze spotkania w Krakowie:

Mecz Cracovii z Polonią był dla obu drużyn kolejnym o przetrwanie w Ekstraklasie. W gorszej sytuacji przed spotkaniem byli goście i to oni zaatakowali w pierwszej połowie. Zespół Jose Bakero stworzył mnóstwo dogodnych okazji i powinien prowadzić kilkoma bramkami, tymczasem zdobył tylko jednego gola. Co więcej, gospodarze tuż przed przerwą przebudzili się i wyrównali.

W drugiej połowie gra bardziej wyrównała się, ale Cracovia nie zdobyła bramki. Z gola cieszyła się za to Polonia, która wyszła na prowadzenie dwadzieścia minut przed końcem meczu i już go nie oddała.

Dzięki zwycięstwu "Czarne Koszule" zrównały się punktami z Cracovią - oba zespoły zgromadziły ich po 30. Ich sytuacja przed dwiema ostatnimi kolejkami w dużej mierze będzie zależała od jutrzejszych meczów Piast Gliwice - Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin - Odra Wodzisław.

Po meczu powiedzieli:

Orest Lenczyk (trener Cracovii): W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo dając przeciwnikowi dużą ilość szans do strzelenia bramki. Nasze szczęście skończyło się, gdy zdobyliśmy gola wyrównującego. Skomplikowaliśmy sobie bardzo sytuację w tabeli. Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że musimy patrzeć na to, co zrobią inni, którzy są w tabeli za nami. Na siebie najprawdopodobniej nie możemy liczyć.

Jose Maria Bakero (trener Polonii): Od początku byliśmy bardzo skoncentrowani. Mieliśmy kilka okazji, aby zdobyć gola. Według mnie wynik 1:1 do przerwy był niesprawiedliwy. W drugiej połowie Cracovia grała bardziej agresywnie, ale po 15-20 minutach znów to my kontrolowaliśmy grę. Trzeba mieć trochę szczęścia, bo strzeliliśmy bardzo ładną bramkę z rzutu wolnego

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Daniel Gołębiewski (30), 1:1 Radosław Matusiak (45), 1:2 Tomasz Brzyski (72-wolny).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Mateusz Klich. Polonia Warszawa: Daniel Mąka.

Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów 1˙500.

Cracovia Kraków: Łukasz Merda - Paweł Sasin, Piotr Polczak, Marek Wasiluk, Tomasz Moskała (67. Dariusz Pawlusiński) - Mariusz Sacha, Sławomir Szeliga, Mateusz Klich, Gheorghii Ovseannicov - Bartosz Ślusarski (79. Alexandru Suvorov), Radosław Matusiak (83. Jakub Kaszuba).

Polonia Warszawa: Michał Gliwa - Radek Mynar (80. Marek Sokołowski), Tomasz Jodłowiec, Łukasz Skrzyński, Tomasz Brzyski - Janusz Gancarczyk (65. Daniel Mąka), Łukasz Trałka, Łukasz Piątek (59. Marcelo Sarvas), Andreu Mayoral, Adrian Mierzejewski - Daniel Gołębiewski.