Czwórka
migrator migrator 04.11.2009

Awans czterech drużyn

Chelsea, FC Porto, Bordeaux i Manchester United awansowały do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Liga Mistrzów logoLiga Mistrzów logofot. Flickr

We wtorek rozegrano czwartą serię spotkań w grupach A-D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Już na tym etapie rozgrywek Chelsea Londyn, FC Porto, Girondins Bordeaux i Manchester United zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Londyńska Chelsea awans w dużej mierze zawdzięcza Didierowi Drogbie, który w końcówce meczu przeciwko Atletico w Madrycie (2:2) w ciągu sześciu minut strzelił dwa gole. W Nikozji FC Porto skromnie wygrało 1:0 po bramce Falcao w 84. minucie. Polscy piłkarze w drużynie mistrza Cypru - Kamil Kosowski, Marcin Żewłakow i Adrian Sikora - nie znaleźli się nawet wśród rezerwowych.

Przed rozpoczęciem zmagań grupowych chyba nikt się nie spodziewał tak pewnego awansu Girondins Bordeaux. Wszakże mistrzowie Francji znaleźli się w jednej grupie z Bayernem Monachium i Juventusem Turyn. Bawarczycy zawodzą jednak na całej linii i jak do tej pory zgromadzili zaledwie cztery punkty, a dzisiejsza porażka z Bordeaux może oznaczać dla nich pożegnanie z elitarnymi rozgrywkami Ligi Mistrzów.

Kollejny fantastyczny spektakl kibicom na całym świecie zaprezentowały dużyny AC Milan i Realu Madryt. Po zaciętym spotkaniu na San Siro drużyny podzieliły się punktami. W grupie C groźnym rywalem Realu i Milanu w walce o awans będzie Olympique Marsylia, która we wtorek rozbiła na swym stadionie FC Zurich 6:1.

Manchester United, z Tomaszem Kuszczakiem na ławce rezerwowych, szczęśliwie zremisował z CSKA Moskwa 3:3. Przez długi czas zanosiło się na sensację, gdyż Rosjanie prowadzili 3:1 i kontrolowali grę. Pięć minut przed końcem kontaktowego gola udało się strzelić Paulowi Scholesowi, a w doliczonym czasie gry wyrównał uderzeniem z rzutu wolnego Antonio Valencia. Na ostatnie 33 minuty sir Alex Ferguson wpuścił na boisko świeżo upieczonego ojca - Wayne'a Rooneya.

Wyniki meczów 4. kolejki i tabele piłkarskiej Ligi Mistrzów.