Czwórka
migrator migrator 04.11.2009

Awans Lyonu i Sevilli

Znanych jest już sześć drużyn, które zakwalifikowały się do 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Liga MistrzówLiga Mistrzówfot. Flickr

W środę rozegrana została czwarta seria spotkań w grupach E-H piłkarskiej Ligi Mistrzów. We wtorek z awansu do 18/ finału cieszyli się piłkarze i kibice Chelsea Londyn, Manchesteru United, FC Porto i Girondins Bordeaux. W środę dołączyli do nich Olympique Lyon i Sevilla FC.

Francuzi zapewnili sobie awans remisując w środowym spotkaniu z Liverpoolem FC 1:1. Kibice zobaczyli bramki dopiero w ostatnich siedmiu minutach. Na gola Ryana Babela dla Liverpoolu odpowiedział w ostatnich sekundach Lisandro Lopez. Po tym remisie w krytycznej sytuacji znajdują się podopieczni Rafy Beniteza, którzy aby myśleć o awansie do następnej rundy muszą wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na to, że ich dzisiejszy rywal Lyon pokona w swoim spotkaniu Fiorentinę, która w środę na własnym stadionie pokonała VSC Debreczyn 5:2.

Sevilli do awansu wystarczył remis u siebie z VfB Stuttgart 1:1. Niespodziewanie na drugim miejscu w grupie G jest prowadzona przez Dana Petrescu rumuńska Unirea Urziceni, po remisie 1:1 z Glasgow Rangers.

Arsenal Londyn, bez polskich bramkarzy w składzie, wygrał z AZ Alkmaar 4:1 i umocnił się na prowadzeniu w grupie H, a Standard Liege pokonał Olympiakos Pireus 2:0. Cały mecz w drużynie greckiej rozegrał Michał Żewłakow - jedyny polski piłkarz, który pojawił się na boisku w czwartej kolejce Ligi Mistrzów.

Nieoczekiwanie niepewna awansu jest FC Barcelona, która w dwóch spotkaniach z Rubinem Kazań wywalczyła zaledwie jeden punkt. Po zaskakującej porażce na własnym stadionie w trzeciej kolejce, dziś zaledwie podzieliła się punktami z mistrzem Rosji.

W drugim meczu grupy F w Kijowie Dynamo przegrało z Interem Mediolan 1:2, tracąc obie bramki w ostatnich pięciu minutach. Zwycięski gol Wesleya Sneijdera obciąża konto nieporadnie interweniującego bramkarza Stanisława Bogusza.