migrator migrator 20.10.2009

Nie brakowało niespodzianek

Real przegrał z Milanem, Barcelona z... Rubinem
Ronaldinho - AC MilanRonaldinho - AC Milanfot. East News

Najciekawszym wydarzeniem trzeciej kolejki Ligi Mistrzów było spotkanie Realu Madryt z Milanem i Królewscy przegrali... 2:3 co wielu znawców futbolu uznało za niespodziankę.

Real, mimo nieobecności w składzie kontuzjowanego Cristiano Ronaldo, był faworytem w starciu ze słabo spisującym się w tym sezonie Milanem. Do przerwy wszystko szło zgodnie z planem. Po ogromnym błędzie bramkarza gości Didy, wykorzystanym przez Raula, Real prowadził 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Leonardo zagrali jednak znacznie lepiej, zwłaszcza aktywny Pato, który okazał się bohaterem swojej drużyny (dwa gole, pierwszy przy dużym udziale Ikera Casillasa). Rossoneri zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale sędzie jej nie uznał, dopatrując się faulu Ronaldinho na Casillasie.

To pierwszy wyjazdowy triumf Milanu w starciu z Królewskimi. Mimo porażki Real zachował pierwsze miejsce, jednak drugi w tabeli Milan zrównał się z nim punktami (obie drużyny wygrały dwa z trzech meczów).

Zawiodły też inne hiszpańskie drużyny: Atletico Madryt przegrało w Londynie z Chelsea aż 0:4. Sensacją kolejki była wtorkowa porażka Barcelona.

Niesamowite emocje przeżyli kibice w Bordeaux, gdzie w meczu grupy A piłkarze Girondins pokonali Bayern Monachium 2:1. Goście kończyli mecz w dziewiątkę (czerwone kartki Thomasa Muellera i Daniela Van Buytena), a mistrzowie Francji nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Strzały Yoanna Gourcuffa i Jussiego obronił specjalista od tego typu sytuacji Hans-Joerg Butt.

APOEL Nikozja w wyjazdowym meczu grupy D prowadził z FC Porto 1:0, by ostatecznie przegrać 1:2. Do 38. minuty w barwach gości grał Kamil Kosowski, ale z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Marcin Żewłakow oglądał mecz z ławki rezerwowych.

W tej samej grupie piłkarze Atletico Madryt po raz kolejny potwierdzili, że przeżywają ogromny kryzys. Sergio Aguero i koledzy ulegli na wyjeździe Chelsea aż 0:4. Bohaterem The Blues był Salomon Kalou, strzelec dwóch pierwszych goli w tym spotkaniu. Po trzech seriach meczów Hiszpanie zgromadzili tylko punkt (podobnie jak APOEL, ale Cypryjczycy mają lepszy bilans bramkowy). Prowadzi Chelsea z kompletem zwycięstw.

Bardzo ciekawie było również we wtorkowych meczach, głównie z racji wielu niespodzianek. Tylko jedno z ośmiu spotkań zakończyło się zwycięstwem gospodarzy (Olympiakos Pireus pokonał Standard Liege 2:1).

Największą sensacją była porażka obrońcy trofeum Barcelony u siebie 1:2 z Rubinem Kazań. Od 43. minuty w barwach gości wystąpił Rafał Murawski, który zebrał bardzo pochlebne recenzje w rosyjskiej prasie.

W innym meczu grupy F Inter Mediolan zremisował z Dynamem Kijów 2:2. To trzeci remis podopiecznych Jose Mourinho w obecnych rozgrywkach, co sprawia, że mistrzowie Włoch zajmują ostatnie miejsce. "Mamy bardzo trudną i niewdzięczna grupę" - wytłumaczył serię remisów Mourinho.

Z kolei czwartą z rzędu porażkę (licząc mecze Premier League) poniósł Liverpool, który w grupie E uległ u siebie liderowi Olympique Lyon 1:2. Gospodarzy usprawiedliwiają jedynie kontuzje czołowych zawodników, m.in. Fernando Torresa i Stevena Gerrarda. Pierwszy w ogóle nie pojawił się na boisku, a drugi opuścił je w 25. minucie.