migrator migrator 30.09.2009

Sensacja w Mediolanie

AC Milan przegrał na własnym terenie ze szwajcarskim FC Zurich 0:1.
Ronaldinho - AC MilanRonaldinho - AC Milanfot. East News

W środę na europejskich boiskach rozegrana została druga seria spotkań w grupach A-D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do największej niespodzianki, a w zasadzie sensacji doszło w Mediolanie, gdzie skazywany na pożarcie szwajcarski FC Zurych pokonał AC Milan 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 10. minucie spotkania zdobył Hannu Tihinen.

Większych problemów z odniesieniem drugiego zwycięstwa w grupie C nie miał Real Madryt. Wprawdzie podopieczni trenera Pellegriniego po 45 minutach bezbramkowo remisowali, jednak po przerwie w odstępie zaledwie 7 minut zdołali zaaplikować rywalom trzy gole.

Tomasz Kuszczak wystąpił niespodziewanie w bramce Manchesteru United przeciwko VfL Wolfsburg. Bronił dobrze, ale nie miał nic do powiedzenia po strzale głową Bośniaka Edina Dżeko w 56. minucie. Trzy minuty później wyrównał Walijczyk Ryan Giggs, a publiczność na Old Trafford uszczęśliwił Michael Carrick, zdobywając zwycięskiego gola w 78. minucie. Mistrzowie Anglii nie zachwycili, ale po dwóch kolejkach mają komplet punktów.

Z trzech Polaków w Apoelu Nikozja w środę zagrał tylko Kamil Kosowski, zmieniając w 58. minucie Nectariosa Alexandrou (Marcin Żewłakow i Adrian Sikora są kontuzjowani). Cypryjscy kibice liczyli na niespodziankę w meczu z Chelsea Londyn, a ich apetyty rozbudził remis z Atletico Madryt przed dwoma tygodniami. Widownię uciszył Francuz Nicolas Anelka, który w 18. minucie strzelił jedynego gola.