migrator migrator 26.06.2010

Lech Poznań gotuje się na Ligę Mistrzów. Remis z Rosenborgiem

Przygotowujący się do eliminacji Champions League piłkarze Lecha Poznań zremisowali u siebie w sparingowym meczu z mistrzem Norwegii Rosenborgiem Trondheim 1:1 (1:0).

Spotkanie obejrzało ponad 13 tysięcy widzów.

Do przerwy lechici prowadzili 1:0 po golu Jakuba Wilka (asystę zaliczył Marcin Kikut). Mistrzowie Norwegii odpowiedzieli w 64. minucie. Po strzale Szweda Rade Pricy piłka odbiła się jeszcze od Seweryna Gancarczyka i zmyliła bramkarza Krzysztofa Kotorowskiego.

W ataku Lecha, który stracił w letniej przerwie Roberta Lewandowskiego (odszedł do Borussii Dortmund), wystąpił przez ponad godzinę testowany reprezentant Łotwy Artjoms Rudnevs. W podstawowym składzie zagrał również Sławomir Peszko. Pomocnik kadry Franciszka Smudy - mimo zainteresowania ze strony zagranicznych klubów - pozostanie w Lechu.

Najlepszy polski zespół minionego sezonu rozpocznie występy w kwalifikacjach Ligi Mistrzów od drugiej rundy, w której zmierzy się z Interem Baku.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 lipca na stadionie mistrza Azerbejdżanu, a rewanż 21 lipca w Poznaniu.