Marcin Nowak 17.07.2010

Katastrofa - Polki rozgromione przez Francję

Reprezentacja polskich koszykarek do lat 20 awansowała do drugiej rundy mistrzostw Europy, które odbywają się w łotewskiej Lipawie. W ostatnim meczu grupowym Polki przegrały z broniącymi mistrzowskiego tytułu Francuzkami 31:80.
Katastrofa - Polki rozgromione przez FrancjęGlow Images/East News

Do przerwy wynik nie wyglądał źle. Co prawda Polki przegrywały od początku, ale utrzymywały dziesięciopunktowy dystans do rywalek. Minimalnie wygrały też drugą kwartę meczu (17:16).

Prawdziwa katastrofa nastąpiła po 15-minutowej przerwie. Od stanu 29:37 "biało-czerwone" straciły aż 43 punkty z rzędu. Polki miały problem z zatrzymaniem zarówno zawodniczek pierwszej piątki, jak i rezerwowych.

Najlepiej w polskim zespole wypadła 19-letnia skrzydłowa Małgorzata Misiuk, która miała 6 punktów oraz 13 zbiórek.

W poprzednich spotkaniach podopieczne Jacka Winnickiego wygrały z Bułgarią 50:40 i z Holandią 72:57. Dzięki tym zwycięstwom Polki awansowały do kolejnej rundy z drugiego miejsca w grupie.