Dominik Panek 24.07.2010

Kwalifikacje GP Niemiec: Kubica siódmy

Sebastian Vettel (Red Bull Racing) wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Niemiec.

Z drugiej pozycji wystartuje Fernando Alonso, a z trzeciej - Felipe Massa (obaj Ferrari).
Robert Kubica zajął w kwalifikacjach 7. miejsce. Od polskiego kierowcy Renault lepsi na torze Hockenheim okazali się także: Mark Webber (Red Bull Racing), Jenson Button i lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton (obaj McLaren). Polak wystartuje w linii z ósmym w kwalifikacjach Rubensem Barrichello (Williams).
Kubica w pierwszym etapie kwalifikacji zajął 6. miejsce, a w drugim - 8. pozycję. Do ścisłego finału kwalifikacji nie dobrnęli między innymi Michael Schumacher (Mercedes GP), Adrian Sutil (Force India), a także partner Kubicy z Renault - Witalij Pietrow, który do wyścigu przystąpi z 13. pozycji.
Rywalizacja na torze Hockenheim rozpocznie się o godz. 14.00.