Dominik Panek 20.08.2010

WGP siatkarek - Tajwan - Polska 0:3

Polskie siatkarki pokonały Tajwan 3:0 w swoim siódmym meczu w cyklu World Grand Prix.
WGP siatkarek - Tajwan - Polska 0:3(fot.SXC)

Zespół prowadzony przez Jerzego Matlaka przypieczętował awans do finałowego turnieju rozgrywek, który w dniach 25-29 sierpnia odbędzie się w chińskim Nangbo. Spotkanie z Tajwanem, zgodnie z przewidywaniami, Polki wygrały szybko i gładko. Drużyna gospodyń turnieju w żadnym z dotychczasowych meczów nie wygrała nawet seta. Pierwszą odsłonę "biało-czerwone" wygrały 25:19, w drugiej pokonały rywalki 25:18. Trzecia odsłona to już prawdziwy pogrom ekipy gospodyń - Joanna Kaczor, Katarzyna Skorupa, Klaudia Kaczorowska i koleżanki zakończyly ostatniego seta wynikiem 25:9. Po siedmiu meczach Polska z sześcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką zajmuje miejsce w pierwszej piątce, gwarantujące udział w Final Six. Na Tajwanie Polki zmierzą się jeszcze z Portorykankami i Brazylijkami.