Marcin Nowak 30.08.2010

Kadrowicze Smudy - im strzelać nie kazano

Żadnej bramki nie udało się zdobyć w ten weekend kadrowiczom Franciszka Smudy powołanym wcześniej na towarzyskie mecze piłkarskie z Ukrainą w Łodzi (4 września) i Australią w Krakowie (7 września).

Kamil Grosicki, Jacek Kiełb i Dariusz Pietrasiak zostali powołani przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszka Smudę na towarzyskie mecze z Ukrainą i Australią - poinformowała rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska.

22-letni Grosicki na powołanie zasłużył dobrymi występami w barwach Jagiellonii Białystok (m.in. gol w niedzielnym meczu ligowym z Lechem Poznań). Wcześniej rozegrał w narodowych barwach trzy spotkania (ostatni w el. MŚ z Czechami w Pradze w październiku 2009 roku), ale Smuda powołał go po raz pierwszy.

Jego rówieśnik Kiełb z dobrej strony pokazał się w meczach Lecha Poznań z Dnipro Dniepropietrowsk w Lidze Europejskiej. W reprezentacji zadebiutował w styczniu tego roku, występując w dwóch spotkaniach turnieju o Puchar Król Tajlandii.
Obaj ofensywni piłkarze zastąpili w kadrze na najbliższe spotkania Adriana Mierzejewskiego (Polonia Warszawa) i Ludovica Obraniak (OSC Lille), którym występ uniemożliwiły kontuzje.

Mierzejewski stawił się na zgrupowaniu w Grodzisku Wlkp., ale sztab medyczny uznał, że rehabilitację będzie przechodził w klubie. Obraniak z kolei nie przyjedzie do Polski - wyjaśniła Olejkowska.

Trzecim z powołanych jest Dariusz Pietrasiak. Obrońca warszawskiej Polonii w kadrze zastąpił Arkadiusza Głowackiego (Trabzonspor), który także jest kontuzjowany.
Piłkarze powołani przez Smudę w poniedziałek rozpoczną zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. Będą tam trenować do czwartku. W piątek udadzą się do Łodzi, gdzie w sobotę 4 września zagrają towarzyski mecz z Ukrainą. Kolejnym rywalem - 7 września w Krakowie - będzie reprezentacja Australii.

Występy reprezentantów Polski powołanych na mecze z Ukrainą i Australią:

bramkarze:

Artur Boruc (Fiorentina) - nie zagrał w meczu z Napoli (1:1)

Przemysław Tytoń (Roda Kerkade) - cały mecz z Heraclesem Almelo (4:2)

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok) - cały mecz z Lechem Poznań (2:0)

obrońcy:

Sebastian Boenisch (Werder Brema) - cały mecz z FC Koeln (4:2)

Kamil Glik (Palermo) - nie zagrał w meczu z Cagliari (0:0)

Łukasz Piszczek (Borussia Dotmund) - od 75. minuty w meczu z VFB Stuttgart (3:1)

Michał Żewłakow (Ankaragucu) - cały mecz z Kayserispor (1:1)

Maciej Sadlok (Ruch Chorzów) - cały mecz z Górnikiem Zabrze (0:1)

Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań) - cały mecz z Jegiellonią Białystok (0:2)

pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z VFB Stuttgart (3:1)

Adam Matuszczyk (FC Koeln) - od 69. minuty w meczu z Werderem Brema (2:4)

Rafał Murawski (Rubin Kazań) - nie zagrał w meczu ze Spartakiem Nalczik (1:1)

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu z Nice (1:1)

Tomasz Bandrowski (Lech Poznań)- cały mecz z Jegiellonią Białystok (0:2)

Sławomir Peszko (Lech Poznań) - do 85. minuty meczu z Jagiellonią Białystok (0:2)

Maciej Iwański (Legia Warszawa) - cały mecz z PGE GKS Bełchatów (0:2)

Maciej Rybus (Legia Warszawa) - do 46. minuty meczu z PGE GKS Bełchatów (0:2)

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu z Widzewem Łódź (0:0)

napastnicy:

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - do 83. minuty w meczu z Monaco (0:2)

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - od 65. minuty w meczu z VFB Stuttgart (3:1)

Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - cały mecz z Widzewem Łódź (0:0)

Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - do 68. minuty w meczu z Widzewem Łódź (0:0)