Darek Matyja 04.09.2010

Rywale Polaków zremisowali ze Szwajcarią

Australia bezbramkowo zremisowała z Helwetami. We wtorek w Krakowie zagra z Polską.

Piłkarze reprezentacji Szwajcarii zremisowali w meczu towarzyskim w Sankt Gallen z Australią 0:0.

Goście zaczęli zdecydowanie lepiej, ale w pierwszych minutach nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. W 10 minucie tuż nad bramką strzelił Lucas Neill. Jednak najlepszej okazji nie wykorzystał w drugiej części spotkania Scott McDonald, który nie trafił do pustej bramki. Kilka minut później kapitan Szwajcarów Alex Frei nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać wielu błędów australijskich defensorów. Natomiast urazu nabawił się bramkarz gości Mark Schwarzer.

Na ławce trenerskiej Australii zadebiutował Holger Osieck.

Szwajcaria - Australia 0:0

Australia: Mark Schwarzer - Lucas Neill, Matthew Spiranovic, David Carney, Tim Cahill (66-Dario Vidosic) - Jason Culina, Brett Emerton, Brett Holman (83-Thomas Oar), Luke Wilkshire - Carl Valeri (81-Michael John), Scott McDonald.

We wtorek w Krakowie z Australijczykami zagrają towarzysko Polacy.