Marcin Nowak 04.09.2010

Hiszpanie lepsi od Greków w MŚ koszykarzy

Obrońcy tytułu Hiszpanie wywalczyli awans do ćwierćfinału mistrzostw świata koszykarzy. W meczu 1/8 finału pokonali w Stambule Grecję 80:72.
Mecz Australia-Niemcy podczas koszykarskich MŚMecz Australia-Niemcy podczas koszykarskich MŚfot. Reuters

Grekom nie udał się rewanż za porażkę w półfinale EuroBasketu w Polsce.

W ćwierćfinale rywalem mistrzów świata i Europy będzie Serbia.

O zwycięstwie Hiszpanów przesądziła obrona strefowa w drugiej połowie i dobra gra pod koszem Felipe Reyesa, który wygrywał pojedynki z Sofoklisem Schortsanitisem. W 34. minucie obrońcy tytułu prowadzili tylko 58:57, ale strefowa defensywa sprawiła, że Grecy nie potrafili zdobyć punktów. Na 180 sekund przed końcem Hiszpanie wygrywali 63:57 i kontrolowali sytuację na parkiecie do końcowego gwizdka.