Marcin Nowak 06.09.2010

Rosja w ćwierćfinale MŚ koszykarzy

Rosjanie wywalczyli w poniedziałek awans do ćwierćfinału mistrzostw świata koszykarzy. W meczu 1/8 finału pokonali w Stambule Nową Zelandię 78:56.
Mecz Bułgaria - BelgiaMecz Bułgaria - Belgiafot. PAP/EPA

Rywalem drużyny Rosji w kolejnej fazie turnieju będzie zespół USA, który wygrał z Angolą 121:66.

Mecz zaczął się sensacyjnie, po pierwszej kwarcie prowadzili koszykarze z Nowej Zelandii 13:15. Rosjanie popełniali sporo błędów, grali wolniej od rywali, przegrywali walkę w półdystansie.

W drugiej kwarcie wszystko wróciło do normy, Rosjanie złapali rytm, szybko odrobili straty i wygrali 18:12. W czwartej kwarcie w pewnym momencie "Sborna" miała już 20 pkt. przewagi, ostatecznie wygrała 78:56.

Rosjanie osiem razy rzucili za 3 pkt (z 24 prób), także 24 razy próbowali za trzy rzucić ich rywale, ale celnie trafili tylko pięć razy.

Teraz w ćwierćfinale Rosja zmierzy się z USA, rywalem o wiele trudniejszym, jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

We wtorek, w ostatnich meczach 1/8 finału, spotkają się Litwa z Chinami i Argentyna z Brazylią.

Rosja - Nowa Zelandia 78:56 (13:15, 18:12, 20:13, 27:16)

Najwięcej punktów: dla Rosji - Andriej Woroncewicz 18, Tomofiej Mozgow 16; dla Nowej Zelandii - Kirk Penny 21, Thomas Abercrombie 13.