Marcin Nowak 24.09.2010

Stroka i Sadowy mistrzami Polski w szpadzie

Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa) i Piotr Sadowy (STSzerm Legia Warszawa) wywalczyli w Sosnowcu złote medale szermierczych mistrzostw Polski w szpadzie.
Stroka i Sadowy mistrzami Polski w szpadzie(fot.Wikipedia)

W finale Stroka pokonała Małgorzatę Berezę (AZS AWF Katowice) 15:8, a Sadowy wygrał z Radosławem Zawrotniakiem (AZS AWF Kraków) 15:14

Brązowe medale przypadły: zawodniczkom AZS AWF Warszawa - Ewie Nelip i wicemistrzyni Europy z Lipska Magdalenie Piekarskiej oraz Pawłowi Krawczykowi (Muszkieter Gliwice) i Maciejowi Szumskiemu (AZS AWF Wrocław).

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
5. Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa)
6. Renata Knapik (KKS Kraków)
7. Sylwia Skorupka (STSzerm Legia Warszawa)
8. Beata Tereba (AZS AWF Kraków)

mężczyźni

półfinały
Sadowy - Krawczyk 15:10
Zawrotniak - Szumski 15:7

finał: Sadowy - Zawrotniak 15:14

1. Piotr Sadowy (StSzerm Legia Warszawa)
2. Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
3. Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice)
Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław)
5. Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
6. Michal Sobieraj (AZS AWF Kraków)
7. Marcel Baś (KKS Kraków)
8. Seweryn Brzozowski (STSzerm Legia Warszawa)

W sobotę w Sosnowcu rozegrane zostaną turnieje drużynowe w szpadzie oraz indywidualne w szabli.