Marcin Nowak 28.09.2010

MŚ: Australia, Hiszpania, Rosja i USA w ćwierćfinale

Broniąca tytułu reprezentacja Australii oraz USA, Hiszpania i Rosja zapewniły sobie we wtorek awans do ćwierćfinałów mistrzostw świata koszykarek w Czechach.
MŚ: Australia, Hiszpania, Rosja i USA w ćwierćfinalefot. Wikipedia

Australijski piąte zwycięstwo w turnieju odniosły pokonując Francuzki 62:52.

Zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków Erin Phillips w ciągu siedmiu minut spędzonych na parkiecie zdobyła dwa punkty. Najwięcej - 19 pkt - dla zespołu z antypodów uzyskała Lauren Jakcson. Żadna z Trójkolorowych nie przekroczyła natomiast granicy 10 pkt.

Z kolei Hiszpanki wysoko wygrały z drużyną gospodarzy 77:57, choć po pierwszej kwarcie Czeszki prowadziły 18:13. W ostatniej kwarcie zdobyły jednak tylko cztery punkty, wobec 17 rywalek. Najskuteczniejsza na parkiecie była Amaya Valdemoro - 25 pkt.

Jeszcze mniejsze kłopoty z pokonaniem rywalem miały zespoły USA i Rosji. Pierwszy z nich wygrała z Białorusią różnicą 46 pkt (107:61), a drugi zwyciężył ekipę Korei Płd. 81:48.

Po cztery najlepsze drużyny z obu grup zakwalifikują się do ćwierćfinałów. Od tej fazy turnieju rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym.