Paweł Gawlik 02.10.2010

1 liga: Podbeskidzie wciąz liderem

W 10. kolejce 1. ligi piłkarskiej Górnik Łęczna zremisował na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1. Liderem rozgrywek pozostaje Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Białafot. PAP

Kibice w Łęcznej obejrzeli dobre i emocjonujące spotkanie. Prowadzenie dla gospodarzy w 46. minucie po koronkowej akcji zdobył Eivinas Zagurskas. Zdobywca bramki dla łęcznian mówił po meczu, że remis z Piastem nie jest złym wynikiem, choć jest mu żal, że nie udało się zgarnąć pełnej puli.

Eivinas Zagurskas o remisie z Piastem

Wyrówanie dla gości padło po rzucie karnym w 50. minucie, a bramkę zdobył Jakub Biskup. Był to szósty remis Piasta w tym sezonie. Pomocnik gliwiczan Paweł Gamla uważa, że to stanowczo za dużo.

Paweł Gamla: dość tych remisów

W dwóch kolejnych meczach Górnik zgromadził 4 punkty i za tydzień rozegra wyjazdowe spotkanie z Wartą w Poznaniu.

Podbeskidzie liderem

Liderem pozostało Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonało zamykający tabelę Dolcan Ząbki 2:0.

Górale wygrali po raz ósmy w sezonie, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gole zdobyli dopiero w ostatnim kwadransie. Siódme trafienie w sezonie zanotował Adam Cieśliński, który z rzutu karnego uzyskał pierwszą bramkę. Goście po remisie na inaugurację przegrali dziewięć kolejnych meczów.

Podbeskidzie o sześć punktów wyprzedza Sandecję Nowy Sącz, Flotę Świnoujście i ŁKS Łódź, który w niedzielę zmierzy się w Stróżach z Kolejarzem.

Sandecja pokonała w sobotę Wartę Poznań 3:1. Goście przed meczem protestowali przeciw złej sytuacji finansowej klubu i opóźnieniom w wypłatach, ubierając koszulki z napisem "gramy za darmo" i ironicznym hasłem "Poznań stawia na sport".

Zwycięstwo Flocie w Gorzowie Wlkp. zapewnił w ciągu dwóch minut drugiej połowy Charles Uchenna Nwaogu. To ósmy i dziewiąty w tym sezonie gol Nigeryjczyka, który przewodzi klasyfikacji strzelców.

13 żółtych i jedna czerwona kartka to "dorobek" piłkarzy MKS Kluczbork i Pogoni Szczecin. Goście od 34. minuty grali w osłabieniu, gdyż sędzia usunął z boiska Piotra Petasza, i przegrali 1:3. Wszystkie bramki zespół z Kluczborka zdobył po przerwie.