Marcin Nowak 14.10.2010

Kolejna porażka Chicago Blackhawks

Hokeiści Nashville Predators pokonali na wyjeździe Chicago Blackhawks 3:2 w środowym meczu ligi NHL.
Pittsburgh Penguins - Detroit Red WingsPittsburgh Penguins - Detroit Red Wingsfot. Flickr

Zwycięską bramkę strzelił Joel Ward na 27 sekund przed ostatnią syreną. Na trybunach było ponad 20 tysięcy kibiców.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, za sprawą Patricka Kane'a i Jonathana Toewsa, ale zespół Predators za każdym razem doprowadzał do wyrównania (Steve Sullivan, Colin Wilson). Decydujący gol padł w okresie gry "Czarnych Jastrzębi" w liczebnym osłabieniu. Na ławce kar przebywał Nick Boynton.

W Buffalo miejscowi Sabres ulegli New Jersey Devils 0:1. W 53. sekundzie dogrywki na listę strzelców wpisał się 27-letni Rosjanin Ilja Kowalczuk.

Atutu własnego lodowiska nie wykorzystała również drużyna Montreal Canadiens, która została pokonana przez Tampa Bay Lightning 4:3 (po dogrywce). Na 79 sekund przed końcem gola na 3:3 zdobył zawodnik gości Steven Stamkos, zaś w 64. minucie o ich sukcesie przesądził Ryan Malone.

Z kolei hokeiści Pittsburgh Penguins, ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya, przegrali z Toronto Maple Leafs 3:4. Kanadyjska ekipa prowadziła od szóstej minuty 1:0 po trafieniu Coltona Orra, a w drugiej tercji potrzebowała zaledwie siedmiu minut na zdobycie trzech bramek (Clarke MacArthur dwie i Francois Beauchemin).

W środowej serii gier zwycięstwa przed własną publicznością odniosły tylko dwa kluby: Washington Capitals (2:1 z New York Islanders) i Anaheim Ducks (4:3 z Vancouver Canucks).

Wyniki środowych meczów hokejowej ligi NHL:

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 0:1 (po dogrywce)
Washington Capitals - New York Islanders 2:1
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 3:4 (po dogrywce)

4. Calgary 1 1 0 3 5 2
5. Minnesota 0 1 1 4 6 1

PACIFIC DIVISION

1. Dallas 2 0 0 9 7 4
2. Los Angeles 2 1 0 6 5 4
3. San Jose 1 0 1 5 5 3
4. Phoenix 1 1 0 5 5 2
5. Anaheim 1 3 0 6 16 2

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.