Paweł Gawlik 17.10.2010

Rzymianie przed Mediolanem w tabeli Serie A

Lazio Rzym po wyjazdowym zwycięstwie nad Bari 2:0 utrzymało pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Na kolejnych miejscach plasują się drużyny z Mediolanu: AC Milan i Inter.
Piłkarze AC MilanPiłkarze AC Milanfot. PAP

Lazio, które dość nieoczekiwanie prowadziło w tabeli, czekał wyjazdowy mecz z Bari.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Według trenera stołecznej drużyny Edoardo Reji, rywale w tym sezonie prezentują najbardziej efektowny futbol w Serie A. Podopieczni najstarszego obecnie szkoleniowca w ekstraklasie - niedawno skończył 65 lat - znaleźli jednak sposób na gospodarzy i po trafieniach pozyskanego przed sezonem Brazylijczyka Hernanesa i Sergio Floccariego na początku drugiej połowy wygrali 2:0.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale nie wybiegamy myślami zbyt daleko. To dopiero początek sezonu. Jest co najmniej kilka drużyn teoretycznie silniejszych od nas, ale na razie to Lazio prowadzi w tabeli. Cieszymy się tą wspaniałą chwilą i krok po kroku zamierzamy iść do przodu - powiedział po meczu strzelec drugiej bramki.

W tabeli rzymianie o dwa punkty wyprzedzają Milan i Inter.

Popis Brazylijczyków z Milanu

Rossoneri w sobotę nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Chievo Werona. Na własnym stadionie wygrali 3:1, a wszystkie goli zdobyli dla nich Brazylijczycy: dwa Alexadre Pato, a jednego Robinho. Trafił ponownie szwedzki napastnik Milanu Zlatan Ibrahimovic, ale tym razem do własnej bramki.

"Brazyliska samba na San Siro" - to jeden z tytułów włoskiej prasy, która zgodnie podkreśla, że Milan z meczu na mecz gra coraz lepiej. Duża w tym zasługa Brazylijczyków (oprócz strzelców bramek grał również Ronaldinho), których w sobotę obserwował selekcjoner drużyny narodowej Mano Menezesa.

To tylko wstęp do meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt
- przyznał po spotkaniu Pato, a Robinho dodał, że właśnie na Santiago Bernabeu, gdzie występował jeszcze w latach 2005-2008 zaprezentuje cały kunszt.

Rasistowski atak na piłkarza Interu

Trzy punkty Interowi na Sardynii w spotkaniu z Cagliari zapewnił Samuel Eto'o, który zdobył jedyną bramkę i z sześcioma otwiera klasyfikację strzelców. Kameruńczyk nie będzie jednak miło wspominał tego meczu, gdyż był obiektem rasistowskich ataków miejscowych fanów.

Obrażany był również francuski pomocnik gości Jonathan Biabiany. Z tego powodu sędzia, na wniosek specjalnego wysłannika policji, przerwał nawet grę na kilka minut.

W końcu jakiś sędzia zdecydował się skorzystać z przysługującego mu prawa. Cieszy szybka reakcja arbitra i fakt, że to podziałało na wyobraźnię kibiców
- podkreśliła siostra prezesa Interu Bedy Moratti.

Wszyscy, którzy udają, że problem rasizmu na trybunach stadionów nie istnieje, dziś dostali kolejny dowód, że jest inaczej. Jestem dumny z mojego ciemnego koloru skóry i z faktu, że pochodzę z Kamerunu. I zawsze będę to podkreślał - przyznał Eto'o.

Nabiera rozpędu Juventus Turyn, który w niedzielę pokonał Lecce 4:0 i awansował na piątą pozycję (czwarte jest Napoli po 1:1 z Catanią). 178. gola w Serie A zdobył Alessandro del Piero i wyrównał klubowy rekord Giampiero Bonipertiego.