Aneta Hołówek 21.10.2010

Chicago Blackhawks na czele NHL

Hokeiści Chicago Blackhawks odnieśli piąte zwycięstwo w ośmiu meczach, w tym czwarte z rzędu, dzięki czemu z dorobkiem 11 punktów prowadzą w lidze NHL.
NHLNHLWikipedia/JamesTeterenko

Tegoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya pokonali u siebie Vancouver Canucks 2:1, ale dopiero w rzutach karnych.

W końcówce pierwszej tercji prowadzenie gospodarzom zapewnił Viktor Stalberg, a zespół przyjezdny zdołał odrobić stratę dopiero w 52. minucie, po celnym strzale Daniela Sedina. W sumie Canucks osiągnęli przewagę w atakach na bramkę rywali 36-31.

Zawodnicy obydwu zespołów wykazali się zaskakującą skutecznością w trzech seriach rzutów karnych, w których padło pięć bramek w sześciu podejściach. Spudłował tylko obrońca Vancouver Mikael Samuelsson w ostatnim strzale. Wcześniej trafili jego koledzy Sedin i Ryan Kesler, a także w szeregach "Czarnych Jastrzębi" - Jonathan Toews, Patrick Sharp i Patrick Kane.

W Columbus miejscowi Blue Jackets pokonali Anaheim Ducks 3:1, dla których jedynego gola, a 609. w karierze, uzyskał Fin Teemu Selanne. Mecz nie wzbudził zbytniego zainteresowania, bowiem na trybunach zasiadło tylko 9802 kibiców. To najniższa frekwencja w dziesięcioletniej historii tego klubu, a poprzedni niechlubny rekord odnotowano 27 października 2008 roku - 10 494.

W szeregach gospodarzy na listę strzelców wpisali się - dwukrotnie Rick Nash i raz Derek MacKenzie, natomiast Steve Mason powstrzymał 31 ataków rywali.

Hokeiści Los Angeles Kings wygrali u siebie z Carolina Hurricanes 4:3, a zwycięstwo zapewnił im w 53. minucie Andriej Loktionow, który uzyskał swoją pierwszą bramkę w NHL. Mecz był wyrównany. Pierwsza tercja była remisowa 2:2, również druga - 1:1.
Tylko w jednym z czterech czwartkowych spotkań lepsi okazali się goście, bowiem Buffalo Sabres pokonało na wyjeździe Atlanta Thrashers 4:1, którzy oddali tylko 18 strzałów, przy 43 ze strony rywali. "Szable" przerwały serię pięciu występów bez zwycięstwa.

Wyniki środowych spotkań hokejowej ligi NHL:

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks 3:1 Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 2:1 (po karnych) Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 4:3 Atlanta Thrashers - Buffalo Sabres 1:4