Marcin Nowak 19.10.2010

Świetna passa Pittsburgh Penguins

Hokeiści Pittsburgh Penguins odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym meczu w lidze NHL. W poniedziałek pokonali Ottawa Senators 5:2.
Pittsburgh Penguins - Detroit Red WingsPittsburgh Penguins - Detroit Red Wingsfot. Flickr

Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili już 5:1, po strzałach Marka Letestu, Sidneya Crosby'ego, Jewgienija Małkina, Pascala Depuisa i Krisa Letanga. Dwaj ostatni bramki strzelili w 31 minucie.

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Penguins Brent Johnson, który obronił 32 strzały. Trafienia dla "Senatorów" zaliczyli Daniel Alfredsson i Chris Campoli. To piąta porażka Senators w ostatnich sześciu spotkaniach.

Dobrą passę kontynuuje też czołowy gracz broniących Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks - Patrick Sharp. W wygranym meczu po dogrywce we własnej hali z St. Louis Blues 3:2 strzelił decydującego gola. Wcześniej dwukrotnie do bramki gości trafił Marian Hossa powiększając dorobek sezonu do siedmiu goli. Także dwie bramki zaliczył w zespole pokonanych David Perron. Spotkanie oglądała rekordowa w tej kolejce liczba widzów - 20 641.

Po raz czwarty w sezonie sukces zanotowali zawodnicy Tampa Bay Lightning wygrywając u siebie z Dallas Stars 5:4. Za ojca zwycięstwa może obok zdobywcy dwóch goli Dominika Morre'a uważać się także Steven Stamkos. Strzelił wprawdzie tylko jedną bramkę ale asystował przy dwóch innych. W dorobku ma już pięć goli i cztery podania.

W punktacji kandyjskiej po poniedzialkowych meczach prowadzi Marian Hossa (Chicago Blackhawks) 11 punktów (siedem bramek i cztery asysty) z siedmiu spotkań. Drugi jest Brad Richard (Dallas Stars) - 10 (2+8), a trzeci Steven Stamkos (Tampa Bay Lightning) 9 (5+4). Obaj rozegrali po pięć meczów.

Wyniki poniedziałkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Toronto Maple Leafs - New York Islanders 1:2 (po dogrywce)
New York Rangers - Colorado Avalanche 1:3
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 5:2
Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 5:4
Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 3:2 (po dogrywce)

4. Calgary 2 2 0 8 11 4
5. Minnesota 1 2 1 10 11 3

PACIFIC DIVISION

1. Dallas 4 1 0 20 15 8
2. Los Angeles 3 1 0 10 6 6
3. Anaheim 2 3 1 13 23 5
4. San Jose 1 1 1 7 9 3
5. Phoenix 1 2 1 8 10 3

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.