Marcin Nowak 12.10.2010

Najgorszy start "Diabłów" od ośmiu lat

Hokeiści New Jersey Devils ponieśli trzecią porażkę w trzecim meczu sezonu. Tym razem 1:3 przegrali z rywalami z Atlantic Division - Pittsburgh Penguins.
Marian HossaMarian Hossa fot.VANOC/COVAN

Devils przystąpili do spotkania osłabieni. W kadrze wystawili zaledwie 15 z 18 regulaminowych zawodników. Wszystko przez kontuzje obrońcy Antona Wołczenkowa i napastnika Briana Rolstona.

Gole dla Penguins, dla których było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, strzelali Alex Goligoski, Mark Letestu i były zawodnik Devils, Paul Martin.

Po porażce "Diabły" mają najgorszy start w NHL od ośmiu lat.

Trzy porażki na koncie mają też Anaheim Ducks. Tym razem przegrali aż 1:5 z St. Louis Blues. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwsze dwie bramki dla Blues padły w odstępie 6 sekund - to nowy klubowy rekord. Szczęśliwymi strzelcami byli: David Backes i - 6 sekund później - Andy McDonald.

Mecz był niezwykle brutalny - sędziowie przyznali łącznie 143 minuty karne, a na ławce kar usiadło 24 zawodników obu zespołów.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli obrońcy Pucharu Stanleya, Chicago Blackhawks. Jastrzębie pokonały Buffalo Sabres 4:3, choć początek był dla nich wybitnie nieudany.

Już po 14 sekundach Buffalo prowadziło po golu Drew Stafforda. Po trzech minutach gry było już 2:0 po czwartej w tym sezonie bramce Dereka Roy. Ostatecznie jednak to Blackhawks byli górą, a najbardziej w ich gronie wyróżnił się zdobywca dwóch bramek, Marian Hossa.

W meczu drużyn ze stolic USA i Kanady lepsi okazali się Washington Capitals, którzy pokonali Ottawa Senators 3:2 po dogrywce. Zwycięskiego gola zdobył na 32 sekundy przed końcem doliczonego czasu gry Aleksander Owieczkin.

W derbach Nowego Jorku Islanders okazali się lepsi od Rangers i wygrali 6:4. W ostatnich czterech minutach Wyspiarze doszli od stanu 3:4 do 6:4. Grę w przewadze wykorzystali P.A. Parenteau i Blake Comeau, a na koniec do pustej siatki trafił Duńczyk Frans Nielsen.

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli Philadephia Flyers. Lotnicy pokonali 4:2 Colorado Avalanche po dwóch bramkach Jeffa Cartera.

Wyniki poniedziałkowych meczów hokejowej ligi NHL:

New York Islanders - New York Rangers 6:4
St.Louis Blues - Anaheim Ducks 5:1
New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 1:3
Buffalo Sabres - Chicago Blackhawks 3:4
Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche 4:2
Washington Capitals - Ottawa Senators 3:2 (po dogrywce)

4. Calgary 1 1 0 3 5 2
5. Minnesota 0 1 1 4 6 1

PACIFIC DIVISION

1. Dallas 2 0 0 9 7 4
2. San Jose 1 0 1 5 5 3
3. Phoenix 1 1 0 5 5 2
4. Los Angeles 1 1 0 3 4 2
5. Anaheim 0 3 0 2 13 0

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty