Marcin Nowak 21.10.2010

LE: Tylko remis Borussii Dortmund z PSG

Borussia Dortmund zremisowała z Paris St. Germain 1:1 w meczu Ligi Europejskiej.W składzie klubu z Bundesligi pojawiło się trzech Polaków.
Borussia DortmundBorussia Dortmundfot. PAP

W drużynie z Dortmundu od początku grał Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, a Robert Lewandowski wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania.

Błaszczykowski załatwił karnego

Wyróżnił się Jakub Błaszczykowski. Po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny dla Borussii Dortmund, a Turek Nuri Sahin zapewnił liderowi Bundesligi prowadzenie. Niemiecki klub długo prowadził z zespołem z Paryża, ale pod koniec spotkania stracił bramkę po stałym fragmencie gry.

Niemiecka drużyna z czterema punktami zajmuje trzecie miejsce, a PSG ma siedem punktów i jest liderem.

W drugim meczu tej grupy Sevilla wygrał w Lwowie z tamtejszymi Karpatami 1:0 i z sześcioma punktami jest na drugim miejscu. Zespół z Ukrainy ma zerowy dorobek punktowy.

Cały mecz Obraniaka

Ludovic Obraniak wystąpił przez 90 minut w wygranym przez OSC Lille spotkaniu z Lewskim Sofia 1:0. Polskie akcenty miał też mecz Villarreal - PAOK Saloniki, wygrany przez gospodarzy 1:0. W zespole greckim wystąpił Mirosław Sznaucner (ujrzał żółtą kartkę), a sędziował Marcin Borski.

Z kolei Kamil Glik z US Palermo z ławki rezerwowych oglądał porażkę swojego zespołu z CSKA Moskwa 0:3. Ekipa rosyjska wygrała po raz trzeci.

Komplet punktów mają również: Zanit Sankt Petersburg (2:0 z Hajdukiem Split), VfB Stuttgart (1:0 z Getafe), który w niemieckiej ekstraklasie zajmuje ostatnie miejsce, Sporting Lizbona (5:1 z KAA Gent) i FC Porto. Drugi z portugalskich zespołów pokonał w Stambule Besiktas 3:1, grając od 43. minuty w dziesiątkę i osłabieniu zdobywając dwa gole.

Niespodzianka w Charkowie, gdzie Metalist pokonał Sampdorię Genua 2:1. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosło broniące tytułu Atletico Madryt, które pokonało norweski Rosenborg Trondheim 3:0.

Lech Poznań bez szans

Natomiast Lech Poznań przegrał z Manchesterem City 1:3, a FC Salzburg zremisował z Jventusem Turyn 1:1 w meczach 3. kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Europejskiej. Mistrz Polski jest na półmetku drugi w tabeli, a prowadzi ekipa angielska.

Pochodzący z Togo Emmanuel Adebayor był bohaterem wieczoru nie tylko na Stadium of Manchester, ale i całej czwartkowej serii spotkań. Zdobył trzy gole i zapewnił swojej drużynie drugie zwycięstwo w rozgrywkach i pozycję lidera. Honorowe trafienie dla Kolejorza, przy stanie 0:2, zanotował Joel Tshibamba.

Za dwa tygodnie dojdzie do rewanżów w tych samych parach. Do fazy pucharowej awansują po dwie drużyny z każdej z 12 grup.