Aneta Hołówek 31.10.2010

Nie ma mocnych na bramkarza Rangersów

Hokeiści Toronto Maple Leafs przegrali po raz drugi z rzędu w lidze NHL. W sobotę ulegli na własnym lodowisku New York Rangers 0:2.
NHLNHLWikipedia/JamesTeterenko

Obrońcy Pucharu Stanleya - Chicago Blackhawks wygrali w St. Paul z Minnesota Wild 3:1.

Sukces nowojorczyków to w dużym stopniu zasługa bramkarza Henrika Lundqvista. Obronił 36 strzałów i po raz 25. w karierze zachował czyste konto.

Gole strzelili Brian Boyle i Ryan Callahan. Zawodnicy z Toronto nie pokonali bramkarzy rywali od 122 minut i 24 sekund, a w sześciu ostatnich meczach trafili do siatki tylko siedem razy.

Identycznym wyczynem co Lundqvist popisało się w sobotę jeszcze czterech golkiperów: Andrew Raycroft z Dallas Stars, Tim Thomas z Boston Bruins, Brent Johnson z Pittsburgh Penguins oraz Dan Ellis z Tampa Bay Lightning.

Chicago Blackhawks nie mieli kłopotów z pokonaniem w St. Paul zespołu Minnesota Wild 3:1. Bramki dla "Czarnych Jastrzębi" zdobyli: Troy Brewer, Duncan Keith i Jake Dowell. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił na pięć minut przed końcem Marek Zidlicky.

W Calgary gwiazdor Washington Capitals Rosjanin Aleksander Owieczkin w odstępie zaledwie dwunastu sekund zdobył dwie bramki. Drużyna ze stolicy USA pokonała tamtejszych Flames 7:2.

W jedynym meczu, którego losy rozstrzygnęły się w karnych, St. Louis Blues zwyciężyli u siebie Atlanta Thrashers 4:3. Pierwszy w karierze hat-trick uzyskał zawodnik gospodarzy Jay McClement.

Czwarte zwycięstwo odnieśli na swoim lodowisku Los Angeles Kings, pokonując New Jersey Devils 3:1. Tak udanego początku rozgrywek we własnej hali "Królowie" nie mieli od sezonu 1988/89.

Liderem klasyfikacji najskuteczniejszych jest Steven Stamkos (Tampa Bay Lightning), ktory ma 19 pkt. W dziesięciu meczach strzelił dziewięć bramek i zaliczył dziesięć asyst.

Detroit Red Wings - Nashville Predators 5:2
Saint Louis Blues - Atlanta Thrashers 4:3 (po karnych)

3. Vancouver 4 3 2 24 24 10
4. Minnesota 4 4 2 26 27 10