Marcin Nowak 28.10.2010

Chicago Blackhawks wreszcie wygrywają

Obrońcy Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks po dwóch porażkach pokonali Los Angeles Kings 3:1.
Chicago BlackhawksChicago Blackhawksfot. PAP/EPA

Przed końcem spotkania lodowisko opuścił najlepiej punktujący u Jastrzębi Marian Hossa - na razie nie wiadomo jakiej doznał kontuzji i ile będzie pauzował. Słowak jeszcze przez 11 lat jest związany kontraktem z drużyną z Wietrznego Miasta.

Poprzedni mistrzowie ligi, Pittsburgh Penguins, ulegli na wyjeździe Tampa Bay Lightning 3:5. Drużynie z Florydy pomogła zmiana bramkarza. Po 12 minutach to Pingwiny prowadziły 3:1, a Mike Smith obronił tylko 4 z 7 strzałów.

Jego zmiennik Dan Ellis już do końca nie skapitulował, a ofensywnie wspomógł go zdobywca dwóch goli Martin St. Louis, a trzy asysty zaliczył lider punktacji kanadyjskiej Steven Stamkos. 20-letni Kanadyjczyk ma 8 bramek i 10 asyst. Po tym zwycięstwie Błyskawice objęły prowadzenie na Wschodzie z 13 punktami.

Także 13 punktów mają Montreal Canadiens, po zwycięstwie 5:3 nad New York Islanders. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli Jeff Halpern i Tomasz Plekanec.

W pojedynku drużyn z Southeast Division Washington Capitals pokonali 3:0 Carolina Hurricanes. Pierwsze w karierze czyste konto zaliczył czeski bramkarz Caps, Michal Neuvirth. Dwie bramki dla Stołecznych zdobył Nicklas Backstrom.

W innym meczu na Wschodzie Atlanta Thrashers pokonali New York Rangers 6:4 i tym samym przerwali serię trzech zwycięstw nowojorczyków. Do siatki trafiło sześciu zawodników Atlanty, w tym Bryan Little, Niclas Bergfors i Eric Boulton, dla których były to pierwsze bramki w sezonie.

W ostatnim spotkaniu San Jose Sharks pokonali New Jersey Devils 5:2. Hat-tricka i dwie asysty miał kapitan Rekinów Joe Thornton.

Phoenix 2 3 3 19 24 7

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.