Paweł Klocek 31.10.2010

Clijsters pokonała Wozniacki

Kim Clijsters po raz trzeci w karierze wygrała prestiżowy turniej WTA Tour Championships. W finale imprezy rozgrywanej w katarskiej Ad-Dauha Belgijka pokonała liderkę rankingu tenisistek - Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 6:3, 5:7, 6:3.
Kim ClijstersKim Clijstersfot. PAP/EPA

Finałowy pojedynek trwał dwie godziny i 19 minut. W pierwszym secie Clijsters aż trzykrotnie potrafiła przełamać rywalkę, podczas gdy sama tylko raz uległa jej przy własnej zagrywce.

W drugiej odsłonie Belgijka prowadziła już 4:1, trzy kolejne gemy wygrała jednak Wozniacki, pokazując Clijsters, że mecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Ostatecznie Dunka wygrała 7:5, doprowadzajac do trzeciego seta.

W ostatniej odsłonie kluczowy okazał się szósty gem, w którym Belgijka przełamała Wozniacki, co wystarczyło do końcowego zwycięstwa.

Kim Clijsters wygrywała wcześniej kończące sezon zawody z udziałem najlepszych tenisistek świata w 2002 i 2003 roku. Za triumf w Ad-Duaha otrzyma blisko półtora miliona dolarów.