Paweł Klocek 02.11.2010

Gareth Bale znów pogrążył Inter

Barcelona, Inter Mediolan i Olympique Lyon nie skorzystały z szansy zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów już po 4. kolejce rozgrywek.
Inter Mediolan - Tottenham HotspurInter Mediolan - Tottenham Hotspurfot. PAP
  • Ewa Wysocka Hiszpańska prasa o meczu FC Barcelona w Danii

Żaden z tych zespołów nie potrafił dziś wygrać i na przepustkę do 1/8 finału poczeka co najmniej do następnej kolejki.

W Grupie A obrońcy tytułu - piłkarze Interu Mediolan - przegrali na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 1:3. Londyńczycy zdobyli dwubramkową przewagę po golach Rafaela Van Der Vaarta w 18. i Petera Croucha w 61. minucie. Kontaktową bramkę dla mistrzów Włoch strzelił w 80. minucie niezawodny Samuel Eto'o. Wynik meczu ustalił Roman Pawliuczenko w 89. minucie.

Po tym spotkaniu oba zespoły mają po 7 punktów. O dwa punkty mniej ma Twente Enschede, które wygrało na wyjeździe z Werderem Brema 2:0 po golach Nacera Chadliego w 81. i Luuka de Jonga w 84. minucie meczu. Bremeńczycy pozostają z dwoma punktami i już tylko iluzorycznymi szansami na awans.

W Grupie B przed szansą awansu stał Olympique Lyon, ktory jednak poległ w Lizbonie, przegrywając z Benfiką 3:4. Gole dla portugalskiej drużyny strzelali: Alan Kardec (20.), Fabio Coentrao - dwie (32. i 67.) i Javi Garcia (42.), a dla liończyków - Yoann Gourcuff (75.), Bafetimbi Gomis (85.) i Dejan Lovren (90. + 5).

Po porażce Olympique ma nadal 9 punktów, a Benfica zbliżyła się do niej na trzy. W drugim meczu tej grupy Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało w Tel-Awiwie z Hapoelem. Niemiecki zespół wysforował się na drugą lokatę - z 7 punktami, Hapoel zdobył dopiero pierwszy punkt.

Rywalizujący w Grupie C Manchester United pokonał na wyjeździe turecki Bursaspor 3:0, a decydujące o zwycięstwie bramkę strzelili Darren Fletcher w 48., Gabriel Obertan w 73. i Bebe w 77. minucie meczu.

Dzięki kolejnym trzem punktom "Czerwone Diabły", na których ławce rezerwowych całe spotkanie spędził Tomasz Kuszczak, mają już 10 punktów i niemal pewne miejsce w 1/8 finału.

W drugim meczu tej grupy Valencia pokonała Glasgow Rangers 3:0, po dwóch golach Roberto Soldado - w 33. i 71. minucie oraz Tino Costy w 90. minucie. Dzięki wygranej drużyna z Walencji ma na koncie 7 punktów, a Rangersi - o dwa mniej. Bursaspor pozostaje bez punktów.

Zwycięstwa nie odniosła Barcelona w grupie D, która po bezbramkowym remisie Rubina Kazań z Panathinaikosem Ateny mogła zapewnić sobie awans już dziś. Mistrzowie Hiszpanii zremisowali jednak na wyjeździe 1:1 z FC Kopenhaga. Katalończycy wyszli na prowadzenie w 31. minucie po golu Lionela Messiego, jednak odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna - już minutę później wyrównał Claudemir.

Barcelona po czterech kolejkach rozgrywek ma 8 punktów, FC Kopenhaga - 7, Rubin Kazań - 3, a Panathinaikos - 2. Dwa ostatnie zespoly nadal mają szanse na awans, choć niewielkie.

Wyniki spotkań 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Grupa A

Werder Brema - Twente Enschede 0:2 (0:0)
Bramki: Nacer Chadli (81), Luuk de Jong (84)

Tottenham Hotspur - Inter Mediolan 3:1 (1:0)

Bramki: dla Tottenhamu - Rafael van der Vaart (18), Peter Crouch (61), Roman Pavlyuchenko (89); dla Interu - Samuel Eto'o (80)

Grupa B

Benfica Lizbona - Olympique Lyon 4:3 (3:0)

Bramki: dla Benfiki - Alan Kardec (20), Fabio Coentrao (32, 67), Javi Garcia (42); dla Olympique - Yoann Gourcuff (75), Bafetimbi Gomis (85), Dejan Lovren (90+5)

Hapoel Tel Awiw - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0