Aneta Hołówek 03.11.2010

NHL:Czyste konto bramkarza Columbus

Hokeiści Columbus Blue Jackets pokonali u siebie w meczu ligi NHL Montreal Canadiens 3:0, natomiast Mathieu Garon, grający w Columbus od 2009 roku, po raz siedemnasty w karierze zachował czyste konto bramkowe.
Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)fot. Wikipedia

Łupem bramkowym podzielili się: Rick Nash, Derick Brassard i Kyle Wilson. To szósta wygrana Blue Jackets w ośmiu ostatnich meczach.

Identycznym wyczynem jak Garon popisał się Niklas Backstroem, broniąc 36 strzałów oddanych przez hokeistów San Jose Sharks, którzy przegrali na wyjeździe 0:1 z Minnesota Wild. Autorem zwycieskiej bramki był w 34. minucie Andrew Brunette.

Siedem goli padło w Edmonton, gdzie miejscowi Oilers przegrali z Vancouver Canucks 3:4. Znakomity mecz rozegrał w zespole gości Raffi Torres, zaliczając hat-trick. Czwartego gola dla Canucks, którzy wygrali po raz pierwszy w sezonie na wyjeździe, zdobył Daniel Sedin. "Nafciarze" zanotowali tylko jedno zwycięstwo w ostatnich ośmiu spotkaniach. We wtorek na listę strzelców wpisali się Dustin Penner, Ryan Jones i Gilbert Brule.

Najwięcej widzów we wtorkowej kolejce - 19 409 - oglądało w Toronto porażkę tamtejszych Maple Leafs z Ottawa Senators 2:3. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 18. minucie, gdy rzut karny skutecznie egzekwował Mike Fisher. Po drugiej tercji "Klonowe Liście" przegrywały już 0:3, po strzałach Siergieja Gonczara i Erika Karlssona.
Dopiero na 14 minut przed końcową syreną pierwszego gola zdobyli gospodarze, kiedy bramkarza Briana Elliota pokonał Rosjanin Nikołaj Kuliemin. Wynik meczu ustalił na 51 sekund przed końcem gry Clarke MacArthur.

To pierwsza wygrana Senatorów z Maple Leafs w ostatnich sześciu konfrontacjach. Od drugiej tercji, po kontuzji lewej nogi, nie grał kapitan gospodarzy Dion Phaneuf.

Liderem klasyfikacji najskuteczniejszych jest nadal z 19 punktami Steven Stamkos (Tampa Bay Lightning). W dziesięciu meczach strzelił dziewięć bramek i miał dziesięć asyst. Drugi jest Patrick Sharp (Chicago Blackhawks) - 16 (10+6), a trzeci Chris Stewart (Colorado Avalanche) - 16 (9+7). Sharp grał trzynaście razy, a Stewart o dwa mniej.