Paweł Gawlik 07.11.2010

NHL: trwa seria zwycięstw Vancouver Canucks

Hokeiści Vancouver Canucks wygrali szósty mecz ligi NHL z rzedu. Tym razem pokonali po zaciętym meczu Detroit Red Wings 6:4.
Zdeno Chara w barwach Boston BruinsZdeno Chara w barwach Boston BruinsFlickr

Po dwóch tercjach wynik meczu był remisowy - 3:3, a po dwóch minutach ostatniej partii prowadzili goście z Detroit. Znakomity finisz graczy z Vancouver odebrał im jednak zwycięstwo - bramki Jannika Hansena, Alexandra Edlera i Manny'ego Malhotry dały wygraną gospodarzom.

W meczu Phoenix Coyotes z Pittsburgh Penguins, zakończonym wynikiem 3:4 po rzutach karnych, na listę strzelców wpisał się urodzony w Polsce Wojtek Wolski. Zawodnik Kojotów strzelił gola na 3:2 w drugiej tercji, jednak kilka minut potem Pingwiny wyrównały. W serii rzutów karnych strzał Wolskiego został obroniony, a o zwycięstwie zdecydowalo trafienie Marka Letestu.

Rzuty karne decyowały także o przebiegu meczów Boston Bruins z St.Louis Blues (1:2), Toronto Maple Leafs z Buffalo Sabres (2:3) oraz obrońców Pucharu Stanleya - Chicago Blackhawks z Atlanta Trashers (5:4). W tym ostatnim meczu w ekipie z Chicago wyróżnili się Patrick Kane i Jonathan Toews, którzy strzelili po dwie bramki. O wygranej zdecydował jednak rzut karny, wykonany przez Viktora Stalberga.

Wyniki wszystkich sobotnich meczów NHL:

Boston Bruins - St.Louis Blues 1:2 (po rzutach karnych)
Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 2:3 (po rzutach karnych)
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 2:3
New York Islanders - Philadelphia Flyers 1:2
Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3:2
Atlanta Thrashers - Chicago Blackhawks 4:5 (po rzutach karnych)
Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 2:3
Colorado Avalanche - Dallas Stars 5:0
Phoenix Coyotes - Pittsburgh Penguins 3:4 (po rzutach karnych)
Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 6:4 Los Angeles Kings - Nashville Predators 4:1
San Jose Sharks - Tamba Bay Lightning 5:2