Paweł Gawlik 10.11.2010

NHL: "Nafciarze" na dnie

Hokeiści Carolina Hurricanes rozgromili u siebie Edmonton Oilers 7:1. Nafciarze zajmują ostatnią pozycję w Konferencji Zachodniej.
Boston BruinsBoston Bruinsfot. PAP

Spotkanie wyglądało na rozstrzygnięte już po siedmiu minutach. Po golach Patricka Dwyera, Erika Cole'a, Joe Corvo i Chada LaRose Hurricanes prowadzili 4:0. Bramkarz Oilers Nikołaj Chabibulin wpuścił 4 gole przy 8 strzałach rywali. Szybko więc zastąpił go między słupkami Devan Dubnyk. Jedną z kolejnych trzech bramek dla gospodarzy zdobył pierwszoroczniak Jeff Skinner, który miał też dwie asysty. 18-letni Kanadyjczyk ma na koncie 6 bramek i 9 asyst i jest jednym z poważniejszych kandydatów do miana debiutanta roku.

Passę sześciu zwycięstw przerwali Vancouver Canucks. Montreal Canadiens pokonali ich 2:0 po bramkach obrońców Andrieja Markowa i Romana Hamrlika. Po raz drugi w tym sezonie i szósty w karierze czyste konto zachował bramkarz Canadiens Carey Price.
Piąty raz z rzędu wygrali Washington Capitals, którzy pokonali na wyjeździe New York Rangers 5:3. Matt Hendricks miał gola i asystę, a Aleksander Owieczkin ograniczył się tym razem do roli podającego - miał dwie asysty.

Również Ottawa Senators kontynuują zwycięską serię. Senatorzy pokonali 5:2 Atlanta Thrashers i był to ich czwarty triumf z rzędu. Dwie bramki i asystę dla drużyny z Ottawy miał Jason Spezza.

Dużo gorszą passę ma druga drużyna z prowincji Ontario. Toronto Maple Leafs przegrali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 0:4, co było ich szóstą kolejną porażką. Dwa gole dla Tampy zdobył lider punktacji kanadyjskiej Steven Stamkos. 20-letni Stamkos ma w tym sezonie 13 goli i 11 asyst.

Po czterech kolejnych przegranych zwycięstwo odnieśli Calgary Flames. Płomienie pokonały na wyjeździe Colorado Avalanche 4:2, zdobywając trzy kolejne bramki w ostatniej odsłonie spotkania. W ostatnich 11 minutach do siatki trafiali: Mikael Backlund, David Moss i Curtis Glencross odwracając stan meczu z 1:2 na 4:2.

W derbach Kalifornii lepsi okazali się Anaheim Ducks. Kaczory pokonały na wyjeździe San Jose Sharks 3:2 po dogrywce. Zwycięską bramkę zdobył na 23 sekundy przed końcem doliczonego czasu gry Lubomir Wisznowski. Szwajcarski bramkarz Ducks Jonas Hiller obronił aż 39 strzałów rywali.